Na początku zimnej pogody większość biegaczy przenosi się z parków na tory wyścigów klubów fitness. Tymczasem bieganie w zimie na ulicy jest bardzo skuteczne w utracie wagi z powodu zwiększonego spalania kalorii.

Bieganie zimą w celu utraty wagi - zasady i zasady

Zanim przejdziemy do notowania plusów biegania po ulicy w zimie w celu utraty wagi, warto zauważyć, że ten ładunek nie pasuje wszystkim. Po pierwsze, ze słabym ciałem tak silnym stres najprawdopodobniej doprowadzi do choroby po pierwszym uruchomieniu. Drugim czynnikiem jest dieta. Jeśli dana osoba przestrzega sztywnej, niskokalorycznej diety, bieganie w temperaturze minusowej prowadzi nie tylko do choroby, ale także do pogorszenia metabolizmu.

Ogólnie rzecz biorąc, jogging w zimie na odchudzanie pasuje do zdrowych ludzi, którzy praktykują niewielkie ograniczenie kalorii i wysiłku fizycznego. Dla takich osób bieganie zimą w celu utraty wagi da fenomenalny wynik - minus 900 kalorii na trening. Ponadto, organizm, wprowadzony w stresującą sytuację, będzie nadal 4-5 godzin po treningu intensywnie spalić nienawistne tkanki tłuszczowej.

Do wyników tylko zadowolony, do uruchomienia rano, aby schudnąć w zimie trzeba się przygotować. Najważniejszą rzeczą są odpowiednie ubrania i buty. Niestety, specjalne antypoślizgowe trampki raczej nie będą tanie, ale są konieczne, aby uniknąć obrażeń.

Ponadto, biegacz w zimie będzie potrzebował lekkiego, ale ciepłego kombinezonu sportowego, czapki, maski, rękawiczek. Nawiasem mówiąc, kosmetolodzy nalegają, aby nie prać przed porannym bieganiem, w przeciwnym razie zimno i wiatr mogą uszkodzić skórę.

Przed rozpoczęciem biegu jest obowiązkowe rozgrzewka , co warto robić w pokoju. Następnie musisz się ubrać i łatwo przebiec, aby dostać się do miejsca głównego treningu - aby mięśnie pozostały rozgrzane. Oddychanie podczas treningu jest konieczne tylko z nosem, przedłużając wdech i wydech.

Uruchom, szczególnie dla początkujących, najlepiej na wyczyszczonych ścieżkach. Ostatnie szkolenie powinno trwać 20 minut, a następnie bieganie do domu - wykonywanie ćwiczeń rozciągających. Robienie więcej niż czterech treningów w tygodniu nie jest pożądane - prowadzi to do efektu przetrenowania.