Wiele kobiet chce pozbyć się nadwagi i wypracować ulgę ciała, więc zacznij uprawiać sport. Aby nie zrezygnować z przedsięwzięcia po pierwszej lekcji, należy opracować plan szkolenia w zakresie utraty wagi w domu dla dziewcząt, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Równie ważne jest mieć motywacja , co będzie zachętą, aby nie zatrzymywać się i nie dążyć do celu. Za pierwszym razem będzie ciężko, ale wchodząc w reżim sport zacznie przynosić przyjemność. Warto również wspomnieć o znaczeniu właściwego odżywiania i reżimu picia.

Dlaczego dziewczyna powinna zacząć trenować w domu?

Najważniejszą zasadą jest odpowiedzialne dbanie o sport, nie pomijanie treningu i wykonywanie ćwiczeń przy użyciu właściwej techniki. W tym celu konieczne jest wcześniejsze opracowanie planu i unikanie jednego kroku. Początkujący są zachęcani do prowadzenia pamiętnika, spisywania listy ćwiczeń, liczby podejść i powtórzeń. Dzięki temu będzie można zwiększyć obciążenie obserwując postęp.

Zasady szkolenia dla dziewcząt w domu:

  1. Ogromnym błędem wielu początkujących jest użycie dużego obciążenia. W ten sposób można na zawsze oprzeć się chęci uprawiania sportu. Rozpocznij od minimum, stale zwiększając obciążenie.
  2. Czas szkolenia powinien być wybierany niezależnie, biorąc pod uwagę zatrudnienie i ogólne samopoczucie.
  3. Najlepiej ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu, ale ćwiczenia cardio można wykonywać codziennie. Aby kontynuować trening w domu dla dziewczynek na wszystkich mięśniach, należy co najmniej 40 minut, ale nie więcej niż 1,5 godziny. Nie można przeciążać mięśni, ponieważ ich wzrost i wzmocnienie odbywa się podczas odpoczynku i regeneracji.
  4. Rozpocznij sesję od rozgrzewki, której celem jest rozgrzanie mięśni i stawów. Jest to ważne, aby poprawić wynik i zmniejszyć ryzyko obrażeń. Aby ukończyć szkolenie, jest to przeszkoda, do której lepiej się posługiwać rozciąganie .
  5. Nie ćwiczyć przez dwie godziny po jedzeniu, w przeciwnym razie wystąpią nieprzyjemne doznania.
  6. Aby poprawić wyniki, gdy trening jest zalecany, używaj hantli, ale ich waga nie powinna przekraczać trzech kilogramów.
  7. Do treningu wybierz ćwiczenia, które mają na celu wypracowanie różnych mięśni. Najpierw trenuj duże mięśnie, a następnie przejdź do małych.
  8. Obserwuj technikę wykonywania każdego ćwiczenia i pamiętaj o oddychaniu.

Poniżej przedstawiono przybliżony plan szkolenia w domu dla dziewczynek.

planują wypracować dla utraty wagi w domu dla dziewcząt