Dzisiaj fitness kobiet jest bardzo popularny. Nowoczesny standard urody promowany przez media to szczupła, stonowana dziewczyna, a wielu stara się ją dostosować. Nie ma znaczenia, czy ćwiczysz na siłowni, czy ćwiczysz w domu, najważniejsze jest to, że w każdym razie dojdziesz do celu - szczupłego i pięknego ciała.

Program fitness dla kobiet

W zależności od celów, które sam sobie wyznaczyłeś, Twój program może być inny. Najlepiej jest zbudować sobie szczegółowy plan przed rozpoczęciem zajęć - to nie pozwoli ci skręcić w połowie drogi.

Przede wszystkim zdobądź specjalny notatnik, w którym podajesz swoje początkowe dane: wzrost, wiek, wagę, objętość klatki piersiowej, talię i biodra. Spójrz krytycznie na swoją postać w lustrze i zanotuj, co masz zamiar walczyć. Pamiętaj, że nie możesz ustawić nierealistycznych celów! Twój cel powinien być prosty, jasny i obejmować kilka kroków, w trakcie rozwiązywania, które możesz osiągnąć swoje marzenie.

Na przykład decydujesz się na fitness po porodzie, aby uporządkować brzuch i biodra. Przede wszystkim poczekaj na czas, który lekarz zalecił ci bez wysiłku fizycznego. Dopiero po tym, kiedy twoje treningi nie zaszkodzą dokładnie twojemu zdrowiu, możliwe będzie zrobienie planu i osiągnięcie celu.

Z pomocą ciała fitness jest bardzo łatwa do poprawy, ale wszędzie potrzebujesz spójności i co najważniejsze - czasu. Nie oczekuj, że po tygodniu znów znajdziesz dziewczęcą figurkę. Nie spiesz się, odłóż na bok na kilka miesięcy. Nastaw się na długotrwałą pracę.

Tak więc, kiedy zdecydujesz się na problematyczne obszary, możesz wybrać swój własny program. Weź pod uwagę, że zasadniczo nie należy obciążać tylko tych obszarów, na których Ci najbardziej zależy! Na przykład bez treningu pleców trudno jest stworzyć piękną prasę. Dlatego konieczne będzie uwzględnienie ćwiczeń dla wszystkich grup mięśni, ale dla 2-3 obszarów problemowych wybierz 2-3 ćwiczenia.

Prawdopodobnie sam masz pojęcie, jakie ćwiczenia są wymagane w konkretnym przypadku. Lunges and swingings - dla pięknych nóg, przysiadów - na pośladki, ćwiczenia brzucha i pompki - na piękny brzuch, ćwiczenia z hantlami - na ręce. Lub, jeśli idziesz na siłownię, odpowiedni sprzęt do ćwiczeń. W swoim notebooku treningowym warto zaplanować lekcję (co najmniej 3 treningi w tygodniu), napisać plan ćwiczeń i ćwiczenia. Gdy twój indywidualny program fitness jest gotowy, możesz zabrać się do pracy. Nie zapomnij mierzyć parametrów ciała raz w tygodniu i porównać je z poprzednimi, aby śledzić postępy. I pamiętaj, że jeśli nie jesteś zmęczony po treningu, oznacza to, że nie ma z tego wiele korzyści.

Fitness w domu: ćwiczenia

Aby stworzyć plan treningu w domu, aby wzmocnić mięśnie i zwiększyć spalanie kalorii (co przyczynia się do utraty wagi), możesz skorzystać z tego prostego programu treningowego:

  1. Rozgrzej się Obróć głowę, ręce, nogi, przeprowadź przez wszystkie stawy.
  2. Rozgrzewające mięśnie Aby przejść do treningu, musisz rozgrzać mięśnie. To ich nie uszkodzi. Istnieje wiele opcji: biegnij 10 minut lub biegnij na miejscu, skacz ze skakanką, tańcz do energicznej muzyki.
  3. Ćwicz na rękach . Podnieś hantle (lub, na przykład, małe butelki wody). fitness po porodzie Wyciągnij ręce przed siebie, rozprostuj i rozprostuj łopatki 20 razy. Wykonaj 2-3 podejścia.
  4. Ćwicz na nogach . Wykonaj 20 uderzeń każdą nogą.
  5. Ćwicz na nogach i pośladkach . Śledź ataki, 3 zestawy 15-20 razy.
  6. Ćwicz na pośladkach . Wykonaj przysiady, 3 zestawy 15-20 razy.
  7. Ćwicz na prasa . Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolana, ręce za głową. Oderwij łopatki od podłogi, 3 zestawy 15-20 razy.
  8. Ćwicz z tyłu. Połóż się na brzuchu, oderwij proste ręce i nogi od podłogi w tym samym czasie, 3 zestawy 15-20 razy.

Na koniec wskazane jest wykonanie ćwiczeń rozciągających, aby rozluźnić mięśnie i nie cierpieć następnego dnia.