Qigong jest starożytnym chińskim nauczaniem taoistycznym, które ma na celu pracę z energią. Właściwie to właśnie tak jest tłumaczone tajemnicze imię: "qi" - energia, "pistolet" - praca, umiejętności.

Sam proces pracy nad cienkim ciałem (energią) przechodzi przez pryzmat ćwiczeń fizycznych - powolny, gładki, bezpieczny. Dzisiaj przyjrzymy się zaletom qigong dla kręgosłupa, używając kilku klasycznych ćwiczeń jako przykładu.

Korzyści

Przede wszystkim pozwól nam odpowiedzieć na pytanie, komu jest użyteczne. gimnastyka Qigong dla kręgosłupa, czy raczej poprawnie powiedzieć - kto go potrzebuje, jako tlen?

  1. Dla osób prowadzących siedzący tryb życia - siedzących w pracy, siedzących w drodze do domu i w pracy, siedzących ponownie w domu przy komputerze - wszystko to prowadzi do tego, że układ mięśniowy kręgosłupa osłabia, zanika, a kręgosłup sam w sobie jest nie do zniesienia. Całe twoje ciało zaczyna się pocić, "ręce" i nogi są skręcone, a każdy nieprzyjemny stukot stawów słychać w każdym ruchu.
  2. Stooped - pochylenie jest rezultatem opisanych powyżej atrofii mięśni, a także zaciśniętych nerwów, które zapobiegają prostowaniu pleców. Ćwiczenia na kręgosłup qigong wzmocnij ścięgna i mięśnie, a także uwolnij napięcie od nerwów kręgosłupa.
  3. Ranne - jeśli kiedykolwiek doznałeś urazu, wiesz, że mięśnie w tym miejscu są trwale napięte, jakby ze względów bezpieczeństwa, w wyniku czego Twoja zdolność do poruszania się spada. Jeśli twoje obrażenia nie dają ci możliwości uprawiania aktywnych sportów, qigong jest najbezpieczniejszym sposobem na odzyskanie poprzedniej mobilności.
  4. Choroby układu mięśniowo-szkieletowego - zwykle cierpimy z powodu bólu pleców, aż stają się nie do zniesienia. A potem okazuje się, że mamy już diagnozę i czas iść do stołu operacyjnego. Za pomocą gimnastyki qigong gimnastyki kręgosłupa, nie tylko unikniesz nawrotu choroby, ale także będziesz w stanie wyleczyć się bez interwencji skalpeli.
Ćwiczenia

Przejdźmy teraz bezpośrednio do ćwiczeń chińskiego gimnastyki czikung dla kręgosłupa.

  1. Poczuj swoje ciało. Stopy na szerokość barków, stopy równoległe. Kolana są lekko zgięte, a miednica podawana jest lekko do przodu, ale w żadnym wypadku nie powinny wystawać pośladki. Ręce powiesić, nie naciskaj ich do ciała. Podbródek, góra rozciąga się ku niebu. Wszystkie ćwiczenia qigong powinny być uruchamiane z tej pozycji, pomaga przywrócić połączenie między ciałem a umysłem.
  2. "Oczyszczający oddech" - wdychaj klatkę piersiową nosem i wydychaj ustami. Jednocześnie wciskamy brzuch w plecy, a ciało jest całkowicie rozluźnione, tak jakby marionetka przecinała nić, która go podtrzymywała.
  3. "Szyja dźwigowa" - przyciskając brodę do szyi, rozciągamy szyję wraz z głową, pozostając w tej pozycji. Pod własnym ciężarem głowa opada i powoli wzdłuż szyi podnosi się do góry w pozycji wyjściowej.
  4. "Szyja żółwia" - wciskamy brodę w szyję, obniżamy podbródek niżej i niżej, docieramy do klatki piersiowej i ustalamy pozycję. Skieruj się równolegle do podłogi. Następnie rozciągnij brodę do przodu, podnieś głowę, osiągając pozycję, w której oczy są zamocowane na niebie. Zwracamy głowę do pozycji wyjściowej.
  5. "Smok rozprasza chmury" - ręce uniesione z boku, na wysokości ramion. Obniżamy ręce w dół, łączymy się w zamku i podnosimy do piersi. Następnie podnieście ręce do poziomu czoła, a my rozłóżmy ramiona i podnieśmy łokcie. Jeden z łokci jest podniesiony, drugi opuszczony, przesuwając klatkę piersiową w jednym kierunku. Rozszerzamy tułów w kierunku górnego łokcia. Osiągając maksymalne napięcie, zmień położenie kolanek i skręć w przeciwnym kierunku. Wykonujemy te obroty 9-18 razy. Kończymy ćwiczenie, obniżając i łącząc łokcie na poziomie klatki piersiowej.