Smukłe panie, słyszące skargi grubych kobiet: "Nie mogę schudnąć, nic nie pomaga - co robić?" Zazwyczaj wąchają, odrzucając komentarze typu "musisz jeść mniej i usuwać tłuszcz jak rękę". Ale tak można powiedzieć tylko ci, którzy nigdy nie długo i boleśnie nie stracili na wadze, którzy nie postawili sobie celu, by stracić kilkadziesiąt kilogramów. Ale ci, którzy chcą schudnąć, często napotykają fakt, że nie można schudnąć. Oznacza to, że najpierw resetuje się waga, wszystko jest w porządku, a po strzale waga zatrzymuje się, nie chcąc przenieść się do żadnego grama. Tak więc skargi zaczynają się "dlaczego nie mogę schudnąć w jakikolwiek sposób", ale "co zrobić, jeśli nie możesz stracić tych dodatkowych kilogramów". Porozmawiajmy wspólnie o tych pytaniach.

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Przyczyn, dla których nie można schudnąć, może być kilka, ale większość z nich to nasze lęki i kompleksy, a nie brak właściwej chęci pozbycia się dodatkowych kilogramów.

 1. Wiele stresów i depresja po nich są tradycyjnie zajęte dużą ilością "pysznego" - słodyczy, zasolenia, wędzonych mięs i innych niezdrowych potraw.
 2. Bolesna przerwa w relacjach w przeszłości, o której już zapomniałeś. A twoje ciało nie jest, więc stara się cię chronić, owinięte dodatkową warstwą tłuszczu.
 3. Często przyrost masy ciała występuje po ślubie, choć wydaje się, że silny schemat diety nie uległy zmianie. W tym przypadku podświadomość jest również odpowiedzialna za przyrost masy ciała - zazwyczaj panie, po zawarciu małżeństwa, uspokajają się, że mąż nigdzie się nie wybiera i można się zrelaksować. Lub po innej kłótni, błysnęłaś myślą o zemście na swoim mężu, urosła do nieprzyzwoitości. Organizm zapamiętał wszystko i teraz stara się spełnić twoje pragnienia.
 4. Często panie grzeszą własnym wyglądem, szukając wad dosłownie we wszystkim. I z czasem to niezadowolenie przeradza się w prawdziwą nienawiść do samego siebie. Nikt nie lubi być nielubiany, więc twoje ciało się zemści za taką postawę.
 5. Samotność, brak miłości prowadzą do pocieszania się smacznym i wysokokalorycznym jedzeniem. W rezultacie dodatkowa waga.
 6. Czasami, aby schudnąć brak siły woli. Ludzie regularnie naruszają dietę i treningi, wymyślając wymówki takie jak: "Będę dziś jadł czekoladę, a jutro zdecydowanie będę pracował nad symulatorem". Takie obietnice w naturalny sposób nie są spełnione, a zatem waga nie spieszy się do zniknięcia.

Co jeśli nie mogę stracić na wadze?

Po rozpatrzeniu powodów, dla których utrata wagi jest dla ciebie niemożliwa, przystąp do ich eliminacji. Ponadto poniższe triki pomogą zrzucić wagę.

 1. Zmień typ treningu, na przykład, przed natarczywym wstrząsem prasy, a teraz spróbuj pobiegać lub pływać. Zawsze zmieniaj ćwiczenia tak, aby mięśnie nie przyzwyczajały się do treningu interwałowego lub próbowały treningu interwałowego.
 2. Zmienność dziennego spożycia kalorii. Załóżmy, że codziennie spożywasz 1900 kcal. A teraz spróbuj w pierwszym dniu użyć 1600 kcal, aw drugim 2200 kcal. Jednocześnie upewnij się, że tygodniowa stopa zużycia pozostaje taka sama.
 3. Не удается похудеть
 4. Objęcie programem odchudzania obowiązkowym wysiłkiem fizycznym. Jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś siły, zacznij to robić. I wzmacniaj mięśnie, a metabolizm przyspiesza.
 5. Zmiana stosunku składników pokarmowych. Usiądź na diecie proteinowej, urozmaicaj jej węglowodany. A w diecie węglowodanowej wręcz przeciwnie, dodaj białko.
 6. Zmień liczbę posiłków. Jedliśmy go trzy razy dziennie, teraz spróbuj podzielić dzienne spożycie składników odżywczych na 5-6 dawek.

Czasami zdarza się, że osoba jest świadoma wszystkich tych zasad, chętnie je obserwuje, ale wciąż nie może stracić na wadze, cóż, ciało nie chce rozstać się z nagromadzonymi! Daj mu odpocząć, to znaczy, nadal jedz zdrowe jedzenie (nie w diecie), aby treningi były mniej intensywne i zapomnij o kontroli wagi. A po chwili znowu pójdź na dietę, zacznij ciężko trenować i pod takim ciśnieniem stracisz wagę.