Już od wielu lat nazwa Norbekova brzmi zdrowo. Bez względu na chorobę, przypominają sobie tego uzdrowiciela, który nauczył tysiące ludzi, aby uzdrawiali zarówno ciałem, jak i duchem poprzez ćwiczenia. Dzisiaj patrzymy na gimnastykę Norbekova na stawy.

Fizyczna strona ćwiczeń

Problemy ze stawami są coraz częstsze u ludzi z powodu fizycznej nieaktywności i złego odżywiania. W rezultacie każdy najmniejszy ruch powoduje dyskomfort, a jeśli nic nie zostanie zrobione, dana osoba może po prostu stracić zdolność poruszania się i stać się bezradna. Ponadto gimnastyka rekreacyjna Norbekov jest skierowany nie tylko do pracy na stawach, ale także do poprawy ruchomości kręgosłupa. Im bardziej elastyczny kręgosłup, tym zdrowszy jest. Rdzeń kręgowy znajduje się wewnątrz rdzenia kręgowego, a wszelkie wady kręgosłupa mogą być katastrofalne pod względem zawartości.

Masa zdrowego człowieka składa się z mięśni o 40%. Nasze mięśnie służą jako gorset dla kręgosłupa, podtrzymują go i częściowo przejmują obciążenie. Jednak u osoby prowadzącej siedzący tryb życia te atrofia mięśni. Bardzo często hipodynamii towarzyszy również zwiększenie masy tłuszczowej. W rezultacie obciążenie kręgosłupa zwiększa się kilkakrotnie, co nie ma pozytywnego wpływu na nasze zdrowie.

Rozwój wewnętrznej jaźni

Jednak to nie ciało, nie figura, a nawet siła to główne zadania gimnastyki dr Norbekova. Jak sam mówi, wykonując ćwiczenia, musisz skoncentrować się w 90% na rozwoju wewnętrznym. Norbekov zaleca stworzenie sobie listy cech osobistych, których nam brakuje, a podczas realizacji kompleksu rozwija je w nas samych, czuje się lepiej, ładniej i silniej. Norbekov twierdzi, że w nudnym stanie umysłu nie będzie korzyści z gimnastyki. Podczas ćwiczeń powinieneś się cieszyć, cieszyć się, promieniować energią. A twoja energia powinna być wyłącznie twórcza.

Rozpocznij ćwiczenia

Dr Norbekov zaleca rozpoczęcie wspólna gimnastyka z rozgrzanymi palcami, dłońmi i ramionami. Rozgrzewamy się i ugniatając dłonie, każdy palec jest indywidualnie rozciągany, wykonujemy tarcie i głaskanie. Najważniejsze to dobrze się bawić podczas całego procesu.

Odwracamy się do rozgrzania całego ciała, rozgrzewamy się jak kot, nie tracąc ani jednego odcinka.

Oddajemy oddech i wpuszczamy radość całego świata. Zaczniemy masować punkt wewnętrznej wizji między dwiema brwiami. Płynnie przechodzimy do masowania skrzydeł nosa za i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Następnie pomasuj punkt między dolną wargą a podbródkiem. Za pomocą kciuków masuj whisky kolistym ruchem. Zwracamy się do masażu szyi w strefie potylicznej, gdzie kończy się włosy.

Bierzemy uszy i rozpoczynamy od ruchów, jeżdżymy, a potem pocieramy uszami za pomocą ladoshkami. Nie zapominajmy, że wspólne ćwiczenia Norbekova to uczucia i radość. Uśmiechamy się i podnosimy ręce do poziomu ramion. Palce patrzą w górę, w rękach napięcia, wyczuwają ruch energii. Nie zmieniamy położenia rąk, szczotki są równoległe do podłogi. Lekko poruszaj nimi, jakby głaszcząc kociaka pod ręką.

Następnie obróć pięści, zwiększ amplitudę - obróć przedramiona. Ręce opuszczone, wykonujące okrężne ruchy ramionami, to była główna część ładowania z gimnastyki stawowej Norbekova. Następuje implementacja stojaków na dolnej części ciała. Możesz oglądać je na wideo. Kontynuuj ćwiczenia na nogach, kiedy opanujesz gimnastykę na górnej części ciała.

Nie zniechęcaj się, jeśli nie wszystkie ćwiczenia są uzyskiwane w podróży. Jak mówi Norbekov, najważniejsze jest tworzenie wrażeń.