Gimnastyka stawów to zestaw ćwiczeń mających na celu rozwój wszystkich stawów i mięśni naszego ciała. Gimnastyka mięśniowo-stawowa jest dostępna dla wszystkich - zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ponieważ ćwiczenia w tej gimnastyce nie wymagają zbyt wiele czasu, ale są bardzo wydajne. W końcu to właśnie przy pomocy gimnastyki mięśniowo-stawowej nasze ciało jest przygotowane do intensywnego wysiłku fizycznego. Ćwiczenia gimnastyki sztucznej mogą być wykonywane jako rozgrzewka przed treningiem siłowym.

Główne zalety gimnastyki stawu:

  • kompleks najprostszych ćwiczeń gimnastyki stawowej zapewnia naszemu ciału niezbędny codzienny wysiłek fizyczny;
  • gimnastyka stawów sprawia, że ​​nasze ciało jest elastyczne i sprężyste;
  • regularne ćwiczenia pozwalają wzmocnić mięśnie pleców, brzucha, rąk i nóg, a także pozbyć się nadwagi;
  • wspólne ćwiczenia przyczyniają się do uwolnienia naszego ciała od złogów soli;
  • ćwiczenia mają korzystny wpływ na układ nerwowy i regulują funkcjonowanie tarczycy;
  • gimnastyka stawowa jest uważana za środek zapobiegawczy przeciwko wielu chorobom;
  • Wspólna gimnastyka promuje odmłodzenie ludzkiego ciała.

Początkujący są zachęcani do rozpoczęcia opanowania gimnastyki stawowej za pomocą najprostszych ćwiczeń. Trening należy przeprowadzić nie wcześniej niż dwie godziny po jedzeniu. Bardzo ważne jest śledzenie oddechu i postawy podczas ćwiczeń. Plecy powinny być płaskie i tworzyć linię prostą z szyją i grzbietem głowy. Oddychanie powinno być spokojne, gładkie, przez nos. Jeśli obserwujesz szybki oddech, musisz się zrelaksować i uspokoić. Kiedy oddech wraca do normy, możesz zacząć wykonywać ćwiczenia w gimnastyce mięśniowo-stawowej.

Wyniki gimnastyki mięśniowo-stawowej są bezpośrednio zależne od wytrwałości i wytrwałości osoby. Ćwiczenia powinny być wykonywane codziennie, najlepiej sutr. Przynajmniej zestaw ćwiczeń gimnastyki mięśniowo-stawowej musi być poświęcony 20 minut dziennie. W przypadku dzieci ćwiczenia gimnastyki stawowej powinny być wykonywane zgodnie z ich wiekiem - trening nie powinien być zbyt długi, a obciążenie nie powinno różnić się intensywnością.

Podczas wykonywania kompleksu gimnastyki stawowej wszystkie mięśnie, stawy i ścięgna ciała są zaangażowane. Zaleca się rozpoczęcie ćwiczeń od góry do dołu. Najpierw powinieneś używać stawów i mięśni szyi, a następnie, jeden po drugim, przechodzić przez wszystkie pozostałe stawy, kończąc trening ćwiczeniami dla stóp. W gimnastyki stawowej wiele uwagi poświęca się kolanom i ćwiczeniom kręgosłupa.

Gimnastyka mięśniowo-stawowa jest wykorzystywana podczas jogi. Wykonywanie głównego kompleksu gimnastyki stawowej pozwala szybko opanować złożone ćwiczenia jogi. Podczas ćwiczeń dużo uwagi poświęca się aspektowi psychologicznemu. Jest to bardzo ważne podczas wykonywania gimnastyki stawowej, Китайская суставная гимнастика wyślij swój umysł do części ciała, która obecnie trenuje. Powinieneś sobie wyobrazić, jak ciało staje się elastyczne, piękne, doskonałe.

Istnieje kilka kompleksów gimnastyki stawowej, których autorami są znani lekarze i byli sportowcy. Na przykład wspólna gimnastyka Bubnovsky'ego skutecznie przeciwdziała skutkom chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Również chińska gimnastyka stawów jest dobrze znana, co pozwala na poprawę całego organizmu. Te kompleksy można jednak kupić w specjalnych sklepach. Oczywiście lepiej będzie, jeśli kilka pierwszych sesji z tobą poprowadzi specjalista.