Qigong jest Chińska gimnastyka , która dotarła do nas od czasów starożytnych i nadal pozostaje istotna. Przetłumaczone z chińskiego, jego nazwa tłumaczy się jako dwa słowa: "energia" i "kontrola". W ten sposób qigong uczy osobę kontrolować energię. A ten, który jest poddany energii, może z łatwością skierować ją do absolutnie dowolnego kierunku - i przeciw starzeniu się, i do leczenia chorób, i do rozwoju fizycznych zdolności. Rozważymy cechy kompleksu czikung dla kobiet.

Zajęcia Qigong dla kobiet

Qigong to bardzo nietypowy system. Dla kobiet zakłada własny zestaw ćwiczeń, które uwzględniają wszystkie strukturalne cechy kobiecego ciała.

Najważniejszą rzeczą, jaką kobieta dostaje w trakcie takich zajęć, jest gładkość i gracja ruchów, seksualności, zmysłowości, połysku w jej oczach. Panie Qigong zawsze wyglądają młodziej niż ich rówieśnicy.

Wiele osób używa czikung do wzmocnienia ciała, ale możliwości tej praktyki są znacznie szersze: dzięki treningowi w systemie można pozbyć się torbieli, regulować cykl menstruacyjny lub przywrócić równowagę emocjonalną. Gimnastyka jest odpowiednia dla każdego wieku, ale jest szczególnie istotna qigong dla kobiet po 40.

Qigong dla kobiet po 40

Specjalne możliwości otwierają taki system dla kobiet, które już przekroczyły 40-letni okres i chcą wyglądać młodziej. Jeśli regularnie angażujesz się w pełen zakres czikung każdego dnia, nawet gdy masz więcej niż 50 lat, prawie nikt nie da ci więcej niż 35 lat.

Sekret jest prosty - qigong pozwala zharmonizować morale, rozładować stres, zrelaksować się, a nawet zacząć myśleć nieco inaczej - koncentrując się tylko na dobrym, dobrym i lekkim. Taki złożony efekt pozwala uniknąć starzenia się i utrzymać psychikę w najbardziej łagodnym miejscu. Najważniejsze - regularne zajęcia i świadome podejście!

Ćwiczenia Qigong dla kobiet

Jeśli zdecydujesz się spróbować starożytnej chińskiej gimnastyki, powinieneś zacząć od najprostszych ćwiczeń kobiecych, które pozwolą Ci uwolnić się od stresu i poczuć się spokojnym i zrelaksowanym. Rozważ to ćwiczenie:

  1. Weź pozycję wyjściową: nogi na szerokość barków, lekko zgięte. Kręgosłup jest wydłużony i wraz z głową tworzy pojedynczą pionową linię.
  2. Delikatnie popchnij miednicę do przodu, upewniając się, że zagięcie w dolnej części pleców całkowicie zniknęło. Przenieś masę ciała na nogi i miednicę, czując, jak górna połowa ciała jest nieważka, zrelaksowana.
  3. Podnieś ręce przed siebie do poziomu bioder. Połóż dłonie do siebie krzyżowo. Upewnij się, że twoje ręce są rozluźnione, nie powinno być żadnego napięcia w palcach.
  4. Weź głęboki oddech. W tym samym czasie, gdy wydychasz, powoli podnieś ręce, lekko zgięte w łokciach. Upewnij się, że ramiona nie zmieniają swojej pierwotnej pozycji, a dłonie były skierowane w dół.
  5. W tym momencie, gdy ręce osiągną poziom twarzy, odwróć dłonie w swoją stronę, rozłóż dłonie i kontynuuj podnosząc ręce do góry. Ważne jest, aby obserwować palce, patrzeć na nie, ale poruszać tylko źrenicami, pozostawiając głowę nieruchomo.
  6. Nie zmieniając niczego w swojej pozycji, stój na skarpetkach. Policz siebie do dziesięciu, wtedy możesz wydychać i zejść. Im dłużej będziesz stać w tej pozycji, tym lepiej.
  7. Opuść się do pełnej stopy, lekko ugnij kolana, opuść ręce i ponownie połóż ręce.

Na początek wystarczy wykonać tylko to ćwiczenie, jednak liczba powtórzeń na ćwiczenie powinna wynosić co najmniej 10 razy.