Choroby aparatu przedsionkowego - dla wielu z nas jest to pojęcie bardzo niejasne i transcendentalne, ponieważ choroby przedsionkowe nie są tak popularne wśród "ludzi", nie piszą nagłówkowych artykułów w czasopismach medycznych i nie wypowiadają się na ławkach, snując nasiona przed domami. Co więcej, większość chorób pozostaje niezauważona i nie zdiagnozowana, ponieważ głównym objawem są zawroty głowy, ludzie określani są mianem spadków ciśnienia, problemów z sercem itp. A przecież przy zawrotach głowy pomocna byłaby gimnastyka przedsionkowa.

Skąd bierze się zawroty głowy?

Zawroty głowy często występują podczas obracania głowy podczas zginania. Samo odczucie charakteryzuje się utratą przytomności, nudnościami. Można scharakteryzować zawroty głowy wyrażeniem "ziemia wychodzi spod nóg". Dlaczego zawroty głowy najczęściej występują podczas pokonywania zakrętów? Właśnie dlatego, że mówią o obecności szyjki macicy lub klatki piersiowej osteochondroza oraz, w którym tętnica kręgowa jest przenoszona i wygięta. Podczas zakrętu zaostrza się napięcie i zmienia się ciśnienie, a ty z kolei czujesz, że giniesz w kosmosie.

Gimnastyka przedsionkowa

Gimnastyka przedsionkowa (VG) jest kompleks ćwiczeń mające na celu zmniejszenie objawów zaburzeń układu przedsionkowego, przezwyciężenie szumu w uszach, zawroty głowy, poprawę równowagi. Przedsionkowe kompleksy gimnastyczne są zawsze wykonywane w wolnym tempie, wdychając przez nos i wydychając usta, ale jednocześnie wargi powinny być ściśnięte.

Liczba powtórzeń zależy od stanu ucznia, zwykle - 7 razy w każdym ćwiczeniu. Wyjątkami są push-upy, skoki i przysiady, mogą być wykonywane najpierw i 3 razy.

Gimnastyka przedsionkowa dla osób starszych jest idealnym sposobem zapobiegania i powrotu do zdrowia. Wszakże dzięki tej aktywności fizycznej eliminowane są skargi osób starszych: ból pleców, zawroty głowy, drętwienie kończyn i hałas w głowie i uszach.

Środki ostrożności

Pomimo zewnętrznej nieszkodliwości gimnastyki dla aparatu przedsionkowego, należy zawsze skonsultować się z lekarzem przed wykonaniem ćwiczeń. W przeciwnym razie, przy takiej koncentracji na oddychaniu, osoba może naprawdę stracić przytomność.

Jeśli podczas ćwiczeń odczujesz ból, wszelkie dolegliwości, takie same zawroty głowy, zatrzymaj się na czas trwania sesji. Spróbuj ponownie po pewnym czasie, a jeśli objawy wystąpią ponownie, poproś o badanie lekarskie.

Proponujemy zapoznanie się z ćwiczeniami, które pozwolą rozwinąć równowagę i tym samym wzmocnić aparat przedsionkowy.