Duża gumowa piłka fitness została wynaleziona przez europejskiego lekarza Josepha Pilatesa. Początkowo piłka była przeznaczona do ćwiczeń fizycznych podczas rehabilitacji po urazach. Joseph Pilates zaoferował swoim pacjentom, aby położyli się na piłce i skoczyli na nią. Lekarz twierdził, że takie ćwiczenia zapewniają niezbędną aktywność fizyczną w okresie pourazowym i przywracają stawy. Co zaskakujące, nawet podczas intensywnych ćwiczeń na piłce pacjenta, nie zostały one w żaden sposób naruszone.

Współcześni wyznawcy Josepha Pilatesa zalecają ćwiczenia na piłce, aby poprawić stan kolan, kręgosłupa i pleców. W ciągu ostatnich kilku lat to narzędzie szkoleniowe zdobyło całą armię fanów. Wiele centrów fitness oferuje klientom zestaw ćwiczeń z piłką do ćwiczeń. A niektórzy ludzie dostają piłkę gimnastyczną do ćwiczeń fitness w domu. Zawody na piłce do fitnessu pozwalają na zaciśnięcie figury, schudnięcie i zawsze dobrą kondycję.

"Jak działa ta magiczna kula?" - to pytanie jest interesujące dla większości początkujących. Rzeczywiście, początkowo może się wydawać, że siedzenie i skakanie na piłce nie może prowadzić do poważnych rezultatów. Lekarze wyjaśniają, że podczas zwykłego siedzenia na piłce grzbiet jest zawsze płaski. Wynika to z faktu, że nie ma oparcia pleców z tyłu i piłka się porusza. Tak więc, gdy siedzi się na piłce dla sprawności, mięśnie pleców są wzmocnione, a kręgosłup wyrównany. Kiedy piłka przewraca się, wszystkie grupy mięśni są używane do zrównoważenia osoby. Wszystkie mięśnie ciała naprzemiennie napinają się, co sprawia, że ​​ćwiczenia z piłką do fitnessu stanowią doskonałą ochronę przed bólem pleców i stawów. Ćwiczenia te są szczególnie przydatne dla osób prowadzących siedzący tryb życia, dlatego podczas ćwiczeń na piłce dla sprawności fizycznej należy stale pracować z całym ciałem, aby na nim pozostać. Nawet najprostsze ćwiczenia mogą wydawać się trudne ze względu na ruchliwość piłki. Ponieważ prasa i mięśnie bioder i nóg doskonale trenują podczas treningu, regularne ćwiczenia z piłką do fitnessu pozwalają pozbyć się dodatkowych kilogramów w krótkim czasie. Dla wielu kobiet piłka fitness jest doskonałym pomocnikiem w walce z cellulitem.

Następnym pytaniem, które zainteresuje wszystkich, którzy zdecydowali się zacząć ćwiczyć z piłką w domu, jest "Jak wybrać piłkę do ćwiczeń?". Kula do fitnessu może mieć różne średnice - od 55 cm do 85 cm, Wielkość piłki do kondycji zależy od wysokości osoby, która będzie ją trenować:

  • 55 cm - dla osób o wzroście do 150 cm;
  • 65 cm - dla osób o wzroście od 150 cm do 170 cm;
  • 75 cm - dla osób o wzroście od 170 cm do 190 cm;
  • 85 cm - dla osób o wzroście powyżej 190 cm.

Podczas treningu na piłce osoba powinna łatwo sięgnąć stopami do podłogi. W tym przypadku kolana powinny być wygięte pod kątem prostym. To są główne sygnały, że piłka do fitnessu została wybrana prawidłowo.

Do tej pory piłka fitness (fitball) jest szeroko stosowana do gimnastyki dla kobiet w ciąży. Fitness dla kobiet w ciąży z piłką pozwala dobrze przygotować się na poród mięśni miednicy. Как выбрать мяч для фитнеса Ponadto, w niektórych zaawansowanych szpitalach położniczych zaleca się kobietom porodowym skakanie na piłce podczas skurczów, co przyczynia się do szybkiego otwarcia szyjki macicy. Aby to zrobić, użyj piłki fitness z rogami - specjalne występy, które można trzymać.

Jest jeszcze jeden rodzaj piłki - piłka do masażu. Kula ta ma nieregularności na całej powierzchni. Podczas ćwiczeń te nieregularności masują części ciała, a także ich wpływ ma korzystny wpływ na układ nerwowy. Piłka do ćwiczeń jest doskonałym pomocnikiem dla poprawy ogólnego stanu zdrowia. Nawet jeśli używasz go w domu zamiast na krześle, bardzo szybko zauważysz znaczące pozytywne zmiany w dobrym samopoczuciu.