Osteochondroza - Jest to bardzo częsta choroba kręgosłupa z tendencją do "odmłodzenia". Tak właśnie jest: jeśli wcześniej choroba nie wystąpiła przed 35 rokiem życia, dziś jest więcej przypadków skarg od osób, które osiągnęły wiek pełnoletności. Ze wszystkich rodzajów osteochondrozy (szyjki macicy, klatki piersiowej, sakralnej, lędźwiowej) pierwsza z nich jest prawdopodobnie najbardziej nieprzyjemna i szkodliwa, ponieważ bezpośrednio zaburza odżywianie mózgu i przyczynia się do gwałtownego pogorszenia zdolności umysłowych.

Leczenie

Oczywiście, gdy ból jest nie do zniesienia, leki przeciwbólowe są przepisywane pacjentowi, ale należy pamiętać, że nie będzie możliwe odzyskanie po magicznej pigułce. W przypadku osteochondrozy szyjnej potrzebne są ćwiczenia, które działają również jako środki przeciwbólowe.

Ćwiczenia w leczeniu osteochondrozy szyjnej są przepisywane nawet w okresach najostrzejszego bólu, podczas gdy pacjent powinien minimalizować obciążenie kręgosłupa poza ćwiczeniami. Wszakże często przyczyną osteochondrozy jest podnoszenie ciężarów nie do zniesienia, noszenie ciężaru w niewygodnej pozycji, uprawianie sportu zawodowego, a także nagłe wycofanie się z niego.

Ponadto należy pamiętać o najbardziej "nowoczesnych" przyczynach osteochondrozy: hipodynamia, wysokie obcasy, nadwaga i upośledzenie metabolizm .

Ćwicz

Oferujemy zestaw ćwiczeń dla osteochondrozy szyjnej.

  1. IP - leżąc na płaskiej powierzchni, załóż poduszkę pod szyję. Powinieneś przewrócić głowę nad walcem. Jest to efektywne ćwiczenie dla osteochondrozy szyjnej, które uwolni się od bólu, i możesz zrobić to tyle, ile chcesz. W tym momencie kręgosłup się porusza, a mięśnie są całkowicie rozluźnione, co zwiększa moc uszkodzonych dysków.
  2. Następnie wykonujemy wysiłek fizyczny z osteochondroza szyjki macicy, który stosuje się zarówno w leczeniu, jak i w zapobieganiu chorobie. Przeprowadzamy siedzenie, pochylamy głowę do przodu, nie opuszczamy oczu. Istotą ćwiczenia jest uzyskanie "zgody", łatwe przechylenie i podniesienie głowy.
  3. Dalej wyobrażamy sobie, że mówimy "nie - nie". Obróć głowę w lewo i prawo.
  4. W ciężkich przypadkach użyj ćwiczenia "ah-ah". Amplituda ćwiczenia powinna być bardzo mała, wykonać lekką, potrząsającą głowę.

Jeśli wykonujesz te ćwiczenia raz dziennie - uzdrowienie będzie musiało czekać bardzo długo. Ale jeśli nie jesteś zbyt leniwy, aby wykonywać takie ćwiczenia co godzinę przez pięć minut - ból wkrótce minie, a następnie dyski międzykręgowe zostaną przywrócone.