Prawdopodobnie wielu już słyszało o metodzie Bubnovsky'ego, za pomocą której alternatywne środki, bez leczenia farmakologicznego, mogą pozbyć się chorób kręgosłupa: osteochondroza, artroza , skolioza, przepuklina. Dzisiaj porozmawiamy o sposobie leczenia kręgosłupa dr Bubnovsky'ego, a także zapewniamy podstawowe ćwiczenia tego kompleksu.

Kinezyterapia

Słowo "kinezyterapia" oznacza dosłownie terapię ruchową. Jest to teza i jest podstawą leczenia kręgosłupa zgodnie z metodą Bubnosky . Podczas gdy lekarze mówią ci, że musisz wyeliminować jakiekolwiek napięcie na plecach, zażywać lekarstwa i ewentualnie iść na operację, profesor Bubnovsky twierdzi, że dzięki ruchowi i żywieniu naszych kości i stawów, eliminując aktywność fizyczną, pogarszamy tylko stagnację w dotkniętych obszarach.

MTB

Główna część gimnastyki dla kręgosłupa dr Bubnovsky'ego jest wykonywana na specjalnie zaprojektowanym symulatorze MTB. Deweloperem jest sam profesor Bubnovsky, a ćwiczenia w MTB łagodzą ból, normalizują głębokie napięcie mięśni, poprawiają ruchomość stawów i łagodzą skurcze mięśni. W tym samym czasie profesor zaleca do użytku domowego ekspander, który może częściowo zastąpić MTB.

Wszystkie ćwiczenia są wykonywane ambulatoryjnie, pod nadzorem lekarza. Dla każdego pacjenta opracowywany jest indywidualny kompleks, w zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby. Oprócz leczenia kręgosłupa profesor Bubnovsky prowadzi kompleksy rehabilitacji pooperacyjnej.

Wynik

W wyniku wykonywania ćwiczeń dla kręgosłupa Bubnovsky'ego, procesy biochemiczne w krążkach międzykręgowych zostają znormalizowane, aktywuje się krążenie krwi i przepływ limfy, a przepuklina międzykręgowa stopniowo zmniejsza się, aż znika.

Ćwiczenia

Następnie opisujemy kilka podstawowych ćwiczeń gimnastycznych Bubnovsky dla kręgosłupa.

 1. Siedzimy na podłodze, nogi wyprostowane, dłonie spoczywają na podłodze. Podnosimy ręce i chodzimy po pośladkach.
 2. Oderwij nogi od podłogi, dalej chodź po pośladkach.
 3. Siedzimy na podłodze, opierając się na jego dłoniach. Nogi na wpół zgięte. Podnieś zgiętą nogę, opuść, podnieś prostą nogę. Powtarzamy do drugiej nogi. 20 razy na nogę.
 4. Nogi są zgięte. Wyprostuj lewą nogę, obróć palec w bok, przyciągnij skarpetki do siebie. Odrywamy lewą stopę od podłogi i robimy małe, ciągłe wzniesienia. Zrobiłem 20 razy na stopę.
 5. Stopy na wprost. Wykonujemy małe wspinaczki, tak jak w poprzednim ćwiczeniu, na 45◦ od siebie, wracamy i natychmiast zaczynamy to samo w drugim odcinku. Robimy więc ciągle po 5 podejść na stopę.
 6. Nogi pochyliły się przed nim. Podnosimy prostą prawą nogę, odkładamy na bok, a jednocześnie usuwamy lewą nogę zgiętą w kolanie w lewo. Wykonujemy 8 powtórzeń na nogę.
 7. Nogi ugięły się przed nim w kolanach, spoczywamy na jego rękach. Pochyl nogi do siebie, oprzyj plecy jak najbliżej podłogi, zginając ramiona i prostując uniesione nogi. Wykonujemy 15 powtórzeń.
 8. Skręcanie. Leżymy na podłodze, nogi ugięły się w kolanach. Wkładamy jedną dłoń pod głowę, drugą prostą. Wygięta noga naciągnij do głowy i rozciągnij do kolana przeciwną ręką. Wyprostuj nogę i rozciągnij prostą nogę na przeciwną rękę. 15 powtórzeń na nogę.
 9. Leżymy na plecach, ręce pod głową, zgięte kolana, obróć je w prawo. Robimy podnoszenie górnej części pleców i głowy. 15 powtórzeń z każdej strony.
 10. Leżymy na podłodze, ramiona prosto nad twoją głową. Podnieście ręce i nogi, łącząc je. Robimy 20 razy.
 11. Robimy rower. Leżymy na podłodze, ręce za głową, zgięte kolana. Podnieś nogi do 90◦, rozciągnij się do prawego kolana lewym łokciem, wyprostuj nogę. Sięgnij po lewe kolano prawym łokciem, wyprostuj nogę. Powtarzamy 15 razy.