Każdy trener zrozumie, że jest początkującym, jeśli słyszy pytanie, jak różne heiner z białka. Wiele osób uważa, że ​​jest prawie taka sama, ale są to zupełnie różne odmiany żywienia sportowego i są wykorzystywane do różnych celów. Ponadto jeden jest odpowiedni dla dziewczynek, a drugi nie jest zalecany. Postaramy się zrozumieć różnicę między gainerem a białkiem.

a.

Różnica w gainerze od białka

Białko jest najpopularniejszym rodzajem odżywiania sportowego. Jest czystym, izolowanym białkiem, które sportowcy biorą na zwiększenie masy mięśniowej. Białka są "szybkie" i "wolne". Pierwszy typ jest pijany natychmiast po wysiłku i kilka razy dziennie, dostarcza organizmowi substancji potrzebnych do szybkiego wyleczenia mięśni. Wolne białko (lub kazeina) jest zwykle pobierane przez noc. Jest wchłaniany w ciągu kilku godzin i pozwala ciału skutecznie odżywiać mięśnie podczas snu.

Gainer jest rodzajem żywienie sportowe który zwykle składa się z 10-30% białka i pozostałych 70-80% węglowodanów. Ten rodzaj odżywiania sportowego jest podejmowany, aby zwiększyć siłę i wytrzymałość, aby móc robić więcej w treningu. To tylko częściowo przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej. Ze względu na wysoką kaloryczność ten rodzaj odżywiania sportowego często powoduje pojawienie się warstwy tłuszczowej nawet u wielu pracujących mężczyzn, dlatego nie jest zalecany dla dziewcząt. Ich metabolizm jest wolniejszy z natury, a odbiór geinera wywołuje pojawienie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jak połączyć białko i gainer?

Aby uzyskać optymalne wyniki, wielu kulturystów bierze różnica między gainerem a białkiem Gainer i białko w tym samym czasie. Jednak w tym przypadku wszystko jest indywidualne, a schemat leczenia należy obliczyć na podstawie cech organizmu. Rozważ kilka przypadków:

  1. Z cienką budową, musisz najpierw połączyć gainer, aby przybrać na wadze, a następnie białko. Stopniowo geyner musi zostać odrzucony i potraktowany, biorąc tylko białka.
  2. Jeśli masa jest w normie, warto połączyć niskobiałkowy gainer i regularne białko w tych samych proporcjach, co pozwoli zwiększyć siłę i zapewnić wzrost mięśni.
  3. Jeśli masa jest duża, lepiej jest brać białka, ale odmówić korzyści.

Wszystkie pośrednie przypadki należy rozpatrywać indywidualnie. Najważniejsze - osoba nie powinna wziąć geyner, jeśli jest naturalnie skłonny do pełni!