Panie, które aktywnie angażują się w fitness, prawdopodobnie słyszały o spalaczu tłuszczu l-karnityny. W przypadku innych kobiet myślących o odchudzaniu, warto powiedzieć, że L-karnityna jest substancją wytwarzaną przez wątrobę, która jest odpowiedzialna za metabolizm lipidów. Ale dlaczego zaleca się przyjmowanie L-karnityny do utraty wagi i jak to zrobić dobrze? Spróbujmy poradzić sobie z tymi pytaniami.

Czy potrzebuję l-karnityny do utraty wagi?

Wiele dziewcząt wierzy w reklamę, a ona mówi, że dla nich l-karnityna będzie darem niebios, że ta cudowna substancja może łatwo uratować cię od dodatkowych centymetrów i kilograma. Ale czy karnityna jest niezbędna dla kobiet, które chcą schudnąć? Być może nie powinieneś tego akceptować, ponieważ wszyscy znamy różnicę między reklamą produktu a rzeczywistością?

Karnityna jest produkowana przez nasze ciało, a jej odpowiednia ilość jest obecna nawet u osób, które są na diecie. Dlatego dodatkowe spożycie tej substancji nie jest tak niezbędnym środkiem. L-karnityna może być wymagana tylko dla dziewcząt stosujących dietę ściśle wegetariańską - w ich diecie nie ma surowca do produkcji karnityny.

Czy karnityna pomaga w odchudzaniu?

Badania pokazują, że użytkownicy karnityny tracą na wadze szybciej niż ci, którzy nie otrzymywali suplementów diety. Ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy spożycie karnityny jest połączone z dietą i ćwiczeniami. Substancja sama w sobie nie rozpoczyna żadnych tajemniczych procesów utraty tłuszczu w ciele. Dlatego siedząc na kanapie i jedząc karnitynę, nie można schudnąć. Co więcej, dziewczęta, które biorą karnitynę do utraty wagi będą musiały uwzględnić ćwiczenia aerobowe w swoim programie, w przeciwnym razie efekt będzie znacznie mniejszy.

Tak więc liczba zrzucanych funtów nie będzie zależała od tego, ile tabletek jesz, ale od tego, ile podasz na treningu. Powstaje pytanie, dlaczego potrzebna jest ta l-karnityna, tak zwany spalacz tłuszczu? Faktem jest, że substancja ta zwiększa wytrzymałość, dlatego trening jest bardziej skuteczny, a metabolizm jest przyspieszany, a zatem utrata masy ciała postępuje szybciej. Prawda jest taka, że ​​istnieje jedno "ale" - apetyt również wzrośnie, ciało zacznie domagać się zwrotu tych kalorii, które dałeś w sali gimnastycznej. Dlatego suplementy zawierają oprócz błonnika karnitynę, błonnik pokarmowy lub wyciąg z kaktusa - pomagają tłumić uczucie głodu. Ale silny wzrost apetytu może nie wystąpić, jeśli wiesz, jak pić karnitynę.

Jak zażywać karnitynę?

Schematy karnityny są różne i zależą od celów, jakie stawia sportowiec. Ale profesjonaliści są trochę prostsi, ponieważ wszystkie proporcje są brane pod uwagę przez trenera. Ci, którzy chcą schudnąć, muszą przestrzegać schematu przyjmowania karnityny i pamiętać o diecie fitness, ponieważ jeśli nadal jesz tak jak poprzednio, nie można uniknąć ataków głodowych.

Zacznijmy od diety - są to zasady, o których należy pamiętać, gdy są napisane:

  1. Posiłki powinny wynosić 5, ale nie więcej niż 300 gramów.
  2. Minimalna ilość białka to 1 gram na 1 kg masy ciała.
  3. Proste węglowodany w diecie powinny być co najmniej, alkohol i słodycze trudne "nie".
  4. Spożycie tłuszczu powinno być ograniczone do 60 gramów dziennie, a lepiej, jeśli są to tłuszcze jednonienasycone (orzechy, awokado, oliwa z oliwek).
  5. Im więcej owoców, tym lepiej.
  6. Obserwuj normę kalorii - nie możesz jej przekroczyć, ale nie powinieneś spożywać kalorii dużo mniej niż norma.
jak pić karnitynę

Aby spożycie karnityny miało swój wpływ, oprócz ćwiczeń aerobowych, włącz zasilanie, ale musi to być wytrzymałość - niska waga i duża liczba powtórzeń. Schemat spożycia karnityny jest następujący:

  1. 20 minut przed śniadaniem 200 mg.
  2. 20 minut przed obiadem 200 mg.
  3. 20 minut przed popołudniową przekąską 200 mg.
  4. 20 minut przed treningiem 600 mg.

Należy również wziąć pod uwagę, że podczas przyjmowania karnityny należy pić mniej kawy, w przeciwnym razie mogą wystąpić problemy zdrowotne - karnityna ma działanie pobudzające.