Gimnastyka parterowa dla dzieci i dorosłych to świetny sposób na poprawę elastyczności, uzyskanie łaski, pięknej postawy i zdrowych stawów. Kompleks odbywa się w boksach - siedząc na podłodze, co pozwala na usunięcie obciążenia kręgosłupa i skuteczniej na niego wpływa, mięśnie i więzadła.

Wspólna gimnastyka: jak często ćwiczyć?

Optymalnie powtarzaj program parterowej gimnastyki co drugi dzień, czyli 3-4 razy w tygodniu. Nie angażuj się w rzadziej - ten kompleks nie ma tyle czasu, aby znaleźć wymówki. Po kilku tygodniach treningu zauważysz poprawę stanu zdrowia i stanu stawów.

Gimnastyka parkietowa: ćwiczenia

Warto zauważyć, że w gimnastyce parterne dla dzieci ćwiczenia są prawie takie same jak dla dorosłych (jeśli nie bierze się pod uwagę bardzo delikatnego wieku, w którym obciążenie jest znacznie bardziej miękkie).

  1. Pozycja wyjściowa: na wznak. Podnieś proste nogi do wydechu pod kątem prostym 20 razy, nie dotykając podłogi podczas całego ćwiczenia.
  2. Pozycja wyjściowa: siedzenie na podłodze, ręce spoczywające za nim. Na wydechu wykonaj "nożyczki" - najpierw, 20 pociągnięć w pionie, potem to samo - w poziomie.
  3. Pozycja wyjściowa: siedzenie na podłodze, ręce spoczywające za nim. Zegnij nogi, podciągnij się do klatki piersiowej i wyprostuj. Powtarzaj 20 razy, nie dotykając podłogi nogami.
  4. Pozycja wyjściowa: leżąc na plecach, ręce za głową. Wstań, rozciągnij prawy łokieć do lewego kolana, a następnie - lewy łokieć do prawego kolana. Powtórz 20 razy w każdym kierunku.
  5. Pozycja wyjściowa: leżąc na brzuchu, ręce wyciągnięte do góry. Z tej pozycji wykonuj nożyczki z nóżkami - tylko 20 pociągnięć.

Nawet te pięć prostych ćwiczeń wystarczy, aby lekko rozciągnąć stawy. Najlepiej jest wykonać pełny kompleks, da to najlepsze wyniki.