Jeśli zdecydujesz się samodzielnie zaangażować w fitness, bez pomocy trenera, wtedy monitoruj wyniki i udzielaj użytecznych porad "inteligentnym" gadżetom. Współczesna nauka nie stoi w miejscu i stale podoba się nowym wynalazkom.

Przydatne gadżety

Niezwykłe zegarki

"Inteligentny" gadżet ma funkcję stopera, odliczania, a także możliwość "zaznaczania w kółko". Na przykład, musisz biegać kilka okrążeń wokół stadionu, dzięki niezwykłym godzinom możesz nauczyć się wyniku z każdego kręgu. Bardzo łatwo jest przełączyć się z jednej funkcji na drugą, wystarczy nacisnąć jeden przycisk, ale wszystkie wartości zostaną zapisane. Zegarki są bardzo lekkie i nie przeszkadzają w treningu. Ponadto gadżet nie boi się wody, dzięki czemu można trenować w deszczu, a nawet nurkować. Jeśli upuścisz zegar, nie obawiaj się, że się zepsują, ponieważ gadżet jest wykonany z odpornych na wstrząsy materiałów.

Krokomierz

Ten gadżet można umieścić w dowolnym miejscu, będzie działał nawet w torbie. Urządzenie jest zaprojektowane do obliczania liczby kroków, które ukończyłeś w ciągu jednego dnia. Aby obliczyć dokładną liczbę kroków, najlepiej umieścić gadżet na swojej nodze. Obecnie istnieją aplikacje, które działają jak krokomierz, można je zainstalować na telefonie. Niektóre nowoczesne modele mają funkcję stopera i mogą również obliczać liczbę utraconych kalorii.

Monitor pracy serca

Na zewnątrz wygląda jak zwykły zegarek i ma podobne funkcje. W zestawie znajduje się czujnik przypominający pasek. Konieczne jest noszenie go pod skrzynią. Dzięki temu na zegarze, poza czasem, zobaczysz swój puls. Ponadto możesz wpisać wagę, wzrost, wiek, płeć i rodzaj zawodu w gadżecie ( rozgrzewka , siła lub obciążenie cardio) i oblicza granice pulsu na trening. Podczas sesji monitor pracy serca podaje sygnały wskazujące przejście impulsu poza dozwolony limit. Po treningu możesz nauczyć się wszystkich wyników: maksymalnego i średniego pulsu, czasu treningu i liczby spalonych kalorii.

Sports Navigator

Zewnętrznie jest to normalny zegarek sportowy, ale "inteligentny" gadżet wie o wiele więcej. Dzięki połączeniu z satelitą nawigator dokładnie obliczy liczbę kilometrów i prędkość ruchu. Kolejna przydatna funkcja - gadżet ma możliwość wzięcia pod uwagę ruchu w górę iw dół. W rezultacie wszystkie uzyskane informacje można przenieść do komputera i już tam obliczyć wszystkie niezbędne parametry, w tym liczbę spalonych kalorii. Istnieją nawigatory sportowe zaprojektowane specjalnie do jazdy na rowerze i na zewnątrz przypominają opcję samochodu.

Telefon komórkowy

Prawie każdy telefon ma stoper i krokomierz, a poza tym możesz pobierać różne aplikacje, które są teraz bardzo popularne. Specjalne programy zaprojektowane z myślą o ludziach, którzy chcą schudnąć. Ponadto biorą pod uwagę utracone kalorie, liczbę przebytych kilometrów itp., Program może znaleźć dobre tory dla różnych rodzajów treningów. Przydatne gadżety fitness do wyboru 1 Istnieją aplikacje, które pomagają monitorować odżywianie. Odbierają niskokaloryczne posiłki codziennie dieta i policz liczbę zjedzonych kalorii. Takie programy znacznie ułatwiają proces utraty wagi.

Istnieją specjalne sportowe telefony, które są przeznaczone do sportu. Zawiera wszystkie niezbędne funkcje sportowe, które omówiono powyżej. Poza tym działa jak zwykły telefon.

Oto przydatne gadżety, które pomagają kontrolować wyniki i znacznie ułatwiają proces utraty wagi.