Rower ma korzystny wpływ na całe ciało - jest "kochany" przez nasze serce, płuca, przewód pokarmowy, a przede wszystkim układ nerwowy jest powiązany z mózgiem.

Korzyści z roweru dla zdrowia serca

Przede wszystkim przynosi ogromne korzyści dla serca, układu oddechowego i nerwowego. Kiedy przekręcasz pedały, mięśnie nie tylko nóg, ale także mięśnia sercowego są wzmocnione, a wszystko to dzięki bardziej intensywnemu skurczowi, który staje się koniecznością - w rzeczywistości mięśnie robocze muszą być natlenione, co oznacza, że ​​musisz pompować krew.

Jaki jest pożytek z roweru?

Jazda na rowerze pomaga naszemu ciału odprężyć się. Dają nam ładunek energii, wigoru i dobra nastrój przez cały dzień - poprzez obracanie pedałów po pracy całkowicie rozładowujesz napięcie układu nerwowego.

Ponadto rower jest bardzo przydatny dla osób cierpiących na żylaki. Kiedy pedałujemy, krew krąży szybciej w żyłach, zmniejszając tym samym zatory w naczyniach.

Korzyści z roweru dla utraty wagi

Nie możemy powiedzieć o kolosalnych zaletach roweru i utracie wagi. W zależności od wagi podczas 30-minutowej przejażdżki rowerem można spalić od 155 do 315 kcal. Wystarczy godzinna jazda na rowerze pomoże Ci się pozbyć nadwaga i znaleźć piękne, stonowane ciało (a poza tym, oszczędzając na transporcie publicznym).

Rower - możliwe szkody

Jaki jest pożytek z roweru, dowiedzieliśmy się, pomówmy o szkodzie. Należy pamiętać, że jazda na rowerze jest przeciwwskazana w przypadku niektórych chorób (na przykład chorób układu sercowo-naczyniowego, tkanki chrzęstnej i stawowej). Powszechnym zjawiskiem jest uszkodzenie stawów kolanowych. Przed jazdą należy rozgrzać, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia.