Dzisiaj różne rodzaje gimnastyki zyskują na popularności. W obliczu różnych problemów, które pojawiają się z powodu braku aktywności fizycznej (siedzący tryb życia), ludzie coraz częściej starają się wnieść niewielką aktywność w swoje dni. Oprócz innych systemów istotna jest również gimnastyka parterowa.

Gimnastyka w parkiecie: funkcje

Gimnastyka Parthee to specjalny system ćwiczeń, który ma na celu wzmocnienie mięśni i rozwinięcie siły, poprawienie lub przywrócenie ruchomości stawów oraz nadanie sprężystości tkankom, więzadłom i mięśniom. Ponadto, podczas ćwiczeń kręgosłup zyskuje niespotykaną elastyczność, a ciało - zwinność i dokładność ruchów. Dodatkowym przyjemnym efektem jest poprawa układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Nawet małe dzieci mogą robić tego rodzaju gimnastykę - są grupy, które akceptują dzieci w wieku 3-4 lat. Należy zauważyć, że gimnastyka parterne dla osób starszych jest nie mniej przydatna: pozwala na utrzymanie aktywności fizycznej, stan pracy stawów przez wiele lat i poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Możesz zrobić to "ćwiczenie" zarówno w specjalistycznych klubach fitness, jak iw domu. Teraz łatwo jest znaleźć kursy, takie jak parter na nośnikach DVD gimnastyka Bubnovsky lub Borschenko, którzy od dawna zdobyli miejsce widowni. Jednak klasy próbne są dostępne w Internecie w domenie publicznej.

Gimnastyka parkietowa: wykorzystanie

Zajęcia są konieczne przede wszystkim dla tych, którzy chcą utrzymać lub przywrócić zdrowie stawów. Jednak dodatkowo podczas ćwiczeń mięśnie i więzadła zostają wzmocnione, poprawia się krążenie krwi, a płuca są aktywnie wentylowane. Dyski i stawy międzykręgowe zostają przywrócone, mięśnie zostają uwolnione od napięcia, całe ciało staje się lżejsze, bardziej grube i pełne wdzięku. Dzieci, które uczęszczają na takie zajęcia, zawsze można odróżnić od ich królewskiego zachowania i zręcznych ruchów.

Jak przebiega gimnastyka?

Często taki system ćwiczeń znajduje się w rozgrzewce parterowej choreografii lub akrobacji, ponieważ we wszystkich tych przypadkach ważna jest dobra elastyczność stawów. Jednak taka ustawowa gimnastyka jest prowadzona osobno. Lekcja podzielona jest na trzy tradycyjne części logiczne:

Rozgrzej się

Na samym początku szkolenia zaproponowano mały kompleks, który ma na celu rozgrzanie mięśni i włączenie do więzadeł aktywnych, stawów i kręgosłupa. Dopiero po pełnej rozgrzewce można przejść do zestawu ćwiczeń, w przeciwnym razie można łatwo zranić. Dlatego zajęcia w klubie nie mogą się spóźnić, aw treningu w domu nie można przegapić pierwszej części.

Ćwiczenia.

Parter gimnastyka polega na wykonywaniu ćwiczeń, siedzeniu lub leżeniu na podłodze. Pozwala to uniknąć pionowego obciążenia stawów i kręgosłupa. Część centralna obejmuje ćwiczenia rozciągające, elementy wytrzymałościowe i ćwiczenia dla rozwoju określonych grup mięśni. Każde ćwiczenie wykonuje się przez co najmniej 30 sekund - w tym czasie można wykonać 20 powtórzeń.

.

Relaksacja.

Ta część jest zwykle nazywana zaczepem - po aktywnej lekcji czas wziąć oddech i odpocząć, tak jak w przypadku każdego innego rodzaju aktywności, ważne jest, aby wykonywać gimnastykę stawową przez cały czas, tak aby dawała wyniki. Optymalne jest prowadzenie treningu co drugi dzień lub co najmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli ćwiczysz od czasu do czasu, to ten wspaniały system po prostu nie da wyraźnych rezultatów, pomimo pełnego potencjału.