Każdy profesjonalny kulturysta wie, co należy zrobić i jak sprawić, by jego ciało wyglądało oszałamiająco. Dla kobiet ważne jest również, aby mieć seksowną ulgę i stonowane ciało. Odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń jest w połowie drogi, ale musisz również wiedzieć, ile czasu potrzebujesz na odpoczynek między setami.

Przerwy między podejściami mogą być różne, zależy to od wyznaczonych celów. Na przykład, jeśli chcesz schudnąć, lepiej zrobić krótką przerwę między podejściami. Najczęściej jest to nie więcej niż minuta. W tym przypadku poziom niezbędnych hormonów znacznie wzrośnie, metabolizm zostanie przyspieszony, co znacznie pomoże Ci w procesie odchudzania.

Ale czas odpoczynku między setami może się różnić, jeśli twoim celem jest wytrzymałość lub przyrost wagi. Naprzemienności różnych rodzajów odpoczynku i wagi będą korzystne dla twojego ciała. Przy okazji lepiej preferować takie sporty jak lekkoatletyka, jazda na rowerze, bieganie na krótkich dystansach itp. Przy wyborze wytrzymałości. Nie trzeba trenować ciężko, ciągnąc za sobą ogromne ciężary - to przede wszystkim będzie złe dla twoich stawów i więzadeł. Pod pewnymi obciążeniami fizycznymi i nieprzygotowaniem, produkty rozpadu będą akumulować się w mięśniach i spowodują wiele niedogodności i przeszkód w dalszym treningu. Jeśli nadal zdecydujesz się zmaksymalizować swoje ciało, czas pomiędzy podejściami powinien wzrosnąć. Średnio reszta powinna wynosić od jednej do trzech minut.

Pamiętaj, że odpoczynek między podejściami jest obowiązkowym wymogiem, ponieważ organizm musi odzyskać. W przeciwnym razie uzyskuje się wystarczająco duże obciążenie serca. Zwróć uwagę na prawidłowy oddech podczas ćwiczeń. Aby przyspieszyć proces regeneracji w przerwach między podejściami, wystarczy rozciągnąć grupy mięśni uczestniczące w ćwiczeniach.