Oxisase to ćwiczenie gimnastyki oddechowej, które przyszło do nas z USA, gdzie są bardzo popularne. To świetny sposób na ulepszenie ciała, nasycenie każdej komórki tlenem i szybką utratę objętości. Ta technika jest odpowiednia nawet dla młodych matek, które odzyskują zdrowie po porodzie. W przeciwieństwie do popularnej metody Bodyflex Oksisayz przechodzi cicho, bez głośnych wydechów, co jest niezwykle ważne dla młodej matki. W Internecie można łatwo znaleźć klasy Oxisis z Marina Korpan, która jest dostępna do pokazania wydajności każdego elementu.

Technika Oxisis z Marina Korpan

Nawet najdokładniejszy opis działań nie daje takiego efektu, jak wideo, które daje efekt obecności instruktora. Technika oksysji z Marina Korpan jest znacznie łatwiejsza do opanowania, dlatego wraz z lekturą tego artykułu, należy zapoznać się z wideo.

Najważniejszą rzeczą w gimnastyce oddechowej jest oczywiście technika oddechowa. Można to określić jako:

  1. Wdychaj Stań prosto, lekko uginając kolana. W miarę możliwości zrelaksuj swoje brzucha. Rozluźnij ramiona, a ramiona luźno. Oddychaj nosem, puchnąc jednocześnie w żołądku.
  2. Trzy oddechy. Teraz napnij mięśnie brzucha i mięśnie pośladków, podnieś dolną część brzucha. W tej pozycji trzykrotnie wdech, wypełniając płuca powietrzem tak bardzo, jak to możliwe.
  3. Wydech Złóż swoje usta w rurkę, maksymalnie wciągnij brzuch i wdmuchnij powietrze przez wąską szczelinę w jamie ustnej. Zachowaj napięcie mięśniowe.
  4. Trzy wydechy. Teraz całkowicie uwolnij płuca, wdychając trzykrotnie, aby przygotować się na kolejny głęboki oddech.

Ten cykl powinien się powtarzać co najmniej 10 razy. Najpierw opanuj technikę, wykonując wszystko dokładnie zgodnie z opisem, a dopiero potem możesz przystąpić do studiowania ćwiczeń.

Oksisayz: ćwiczenia z Marina Korpan

Jeśli opanowałeś już oddech, możesz przejść do gimnastyki Oxysayz z Marina Corpan. Zacznij od najprostszych ćwiczeń i stopniowo dodawaj do swoich złożonych, bardziej złożonych.

  1. Boczne rozciąganie. Weź pozycję wyjściową do oddychania. Podnieś prawą rękę do góry, przesuń ciało w lewo i ugnij ciało do kości miednicy. Z tej pozycji wykonaj ćwiczenie oddechowe (4 cykle). Dla każdej strony potrzebujesz trzech powtórzeń.
  2. Kucanie pod ścianą. Przyciśnij plecy do ściany. Powoli zejdź na dół, przesuwając się z powrotem w stronę ściany. Kiedy biodra znajdują się na linii równoległej do podłogi, ściśnij dłonie na poziomie klatki piersiowej, rozszerzając łokcie na boki. Z tej pozycji wykonaj ćwiczenie oddechowe (4 cykle). Wykonaj trzy powtórzenia.
  3. Push up. Stań twarzą do ściany, oprzyj dłonie na poziomie klatki piersiowej, trzymając dłonie równolegle do siebie. Wykonaj push-up ze ściany, zauważ punkt maksymalnego nacisku i stań w tym momencie na palcach. Kiedy poczujesz napięcie wszystkich mięśni, wykonaj ćwiczenie oddechowe (4 cykle). Powtórz 3 razy.
  4. Kucanie Stań prosto, palce wyglądają trochę do środka. Wykonuj płytkie przysiady i naciskaj na podłogę, jakbyś chciał ją popchnąć stopami. Wykonaj ćwiczenie oddechowe 4 razy. Powtórz trzy razy.
  5. Opuść się z krzesła. Usiądź na krawędzi krzesła, z rękami opartymi o siedzenie. Przesuń pośladki do przodu i poczuj napięcie wszystkich mięśni. Reliance jest na palcach i dłoniach. Napraw tę pozycję i wykonaj 4 cykle oddychania. Powtórz 3 razy.

Utleniać Ma to sens tylko wtedy, gdy jesteś zaangażowany regularnie, każdego dnia. Jak w przypadku każdej innej aktywności sportowej, ćwiczenia oddechowe nie przyniosą efektu podczas treningu od czasu do czasu.