Bhekasana jest zalecana do leczenia kolan i kręgosłupa. Pozycja żaby będzie bardzo przydatna dla reumatyzmu, płaskie stopy , dna moczanowa, ostrogi solne, deformacje stawu kolanowego, żylaki. A najbardziej przyjemną rzeczą jest to, że składa się z trzech wariantów - złożonych i dwóch uproszczonych, które nawet niedoświadczeni jogini mogą zrobić.

Korzyści

Jak już powiedzieliśmy, żaba w jodze służy do leczenia kolan. Łagodzi ból i wzmacnia stawy kolan, a nacisk rękami na stopy wzmacnia i tworzy ich prawidłowy łuk. Żaba będzie znakomitą postacią odbudowy po rozciągnięciu więzadeł kostkowych, a także leczeniu ostróg solnych i idealnym środkiem przeciwbólowym dla współistniejącego bólu.

Ponadto, dzięki ćwiczeniu żaby w jodze, wszystkie narządy jamy brzusznej są masowane, a kręgosłup rozciągnięty.

Technika

Zacznijmy od klasycznej pozy żaby w jodze - bhekasana.

Aby to zrobić, połóż się na podłodze z brzuchem, ramiona rozciągają się wzdłuż ciała. Podczas wydechu zegnij nogi w kolanach i podnieś je do bioder. Przynosimy obcasy do miednicy, trzymamy stopy i oddychamy spokojnie. Podczas wdechu podnosimy ciało, odrywając je od podłogi, wyciągając głowę do przodu i zginając plecy. Ramiona nie podnoszą się do uszu. Dłonie są rozłożone palcami do przodu, naciskając skarpetki i przyciskając je do podłogi do maksimum.

Trzymamy pozycję przez pół minuty, staramy się oddychać równomiernie.

Podczas wdechu opuść stopy, rozciągnij nogi na podłodze i zrelaksuj się. W żadnym wypadku nie możesz natychmiast wznieść się do pozycji stojącej.

Ułóż to łatwiej

Aby uzyskać ulgę, zróbmy pozę pół żaby (Ardha Bhekasana) i pozę żaby na jednej nodze (Eka Pada Bhekasana).

Arda Bhekasana:

Zgarnij jedną stopę do przodu, opuszczając kolano tylnej stopy na podłogę. Podnieś stopę tylnej stopy i złap ją za dłoń. Naciskamy stopę na udo, palce ręki są skierowane do przodu, naciskając jeszcze mocniej na stopę.

Eka Pada Bhekasana:

żaba poza w jodze

Bezpośrednie tłumaczenie nazwy - jedna noga żaby stanowią. Kładziemy się na brzuchu, kładziemy lewą rękę przed nami, prostopadle do ciała i spoczywamy na przedramieniu. Prawa noga jest zgięta, lewa noga jest przedłużona. Złap prawą nogę prawej nogi i przyciśnij ją do podłogi od zewnętrznej strony uda. Popraw pozycję przez 20 sekund, a następnie powoli opuść ciało na podłogę, zwolnij nogę i rozciągnij, aby rozluźnić kręgosłup na podłodze.

Żaby stanowią przeciwwskazanie do urazów ramion, szyi, dolnej części pleców, wysokiego ciśnienia krwi i migreny . Jeśli robisz to dla celów zdrowotnych, powinieneś to zrobić pod nadzorem lekarza lub instruktora.