Wielu szuka informacji na temat gimnastyka Bubnovsky na szyję. Faktem jest, że osobny kompleks dla tej części kręgosłupa nie istnieje - jest to tylko część ogólnej gimnastyki stawowej opracowanej przez słynnego lekarza. Ta siłownia jest bardzo prosta i dostępna dla prawie wszystkich, nie zajmuje dużo czasu, a co najważniejsze - daje realne rezultaty.

Obciążenie Bubnovsky'ego za szyję: ogólne

Najlepiej byłoby, gdyby wszystkie ćwiczenia doktor Bubnovsky zalecały wykonanie za pomocą specjalnego symulatora, który można kupić w specjalistycznym ośrodku. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz kupić symulatora, możesz znaleźć alternatywną metodę wykonywania takich ćwiczeń.

Technika lekarza nazywa się "kinezterapiya" lub motoroterapii. Leczenie wynika z uzdrawiającej mocy ruchów. Technika ta pozwala leczyć nie tylko stawy i więzadła, ale także narządy wewnętrzne, ponieważ ciało jest pojedynczym połączonym kompleksem.

A jednak głównym kierunkiem jest leczenie bólu pleców, który symuluje się dobrze. Ćwiczenia na szyję według Bubnovsky'ego znajdują się w tym kompleksie.

Dr Bubnovsky: gimnastyka szyi

W systemie, który oferuje Bubnovsky, szyja leczy przede wszystkim dlatego, że cały kompleks przeznaczony jest do promocji i leczenia stawów i więzadeł od góry do dołu. Istnieją specjalne filmy, które wyraźnie pomagają zapoznać się z systemem lekarza. Bubnovsky ostrzega - mięśnie mogą zranić po zajęciach! Do tego trzeba się przygotować. Po treningu dobrze byłoby iść do kąpieli, sauna lub wziąć zimną kąpiel, aby złagodzić obrzęk stawów. Nieuchronnie powstają po długim odpoczynku po przejściu na trening.

  1. Nogi prosto, siedząc na podłodze (możesz skorzystać ze specjalnej ławki), odpoczywać na symulatorze, ręce trzymać pasek. Wykonuj najgłębsze zakręty do przodu, trzymając dłonie prosto, a kiedy cofniesz swoje ciało, zegnij łokcie i pociągnij za drążek. Ułóż ręce w dogodnej odległości (jest to wąski uchwyt, i odwrotnie, i szeroki - lepiej zmienić położenie rąk). Nie zapomnij zmniejszyć łopatek. Wydech - kiedy klamka do klatki piersiowej. Musisz wykonać 10-12 powtórzeń. Waga powinna być lekka, dostępna do podnoszenia.
  2. W zastępstwie dr Bubnovsky zaleca stosowanie klasycznych podciągnięć o różnej przyczepności - czasem z wąską, potem szeroką, potem klasyczną, a następnie przeciwną. Wiele dziewczyn nie wie, jak wykonać to ćwiczenie, ale możesz spróbować nauczyć się, wybierając niski poziomy drążek i podciągając lekko ugiętymi ramionami (w pozycji stojącej na ziemi).
  3. Kolejnym zamiennikiem jest użycie ekspandera, który dla wielu rodzin leżał gdzieś na antresoli od czasów sowieckich. One (jeden lub dwa ekspandery) muszą być odpowiednio wysoko umocowane i wykonywać ćwiczenia, tak jak w symulatorze. W zależności od kondycji możesz naprawić od 1 do 5 gumek, im mniej - tym łatwiej.

Trudno powiedzieć, że to ćwiczenie wpływa tylko na szyję - rozciąga cały kręgosłup, pomagając rozluźnić mięśnie i nerwy pleców, co pozwala osiągnąć złożony efekt. Jednak na szyi wszystkie opcje są niezwykle użyteczne. Cały kompleks można zobaczyć na filmie. Zaleca się wykonanie go dokładnie tak, jak zaleca twórca systemu. Nie zapominaj, że w każdym treningu pierwszą rzeczą, która wpływa na wydajność, jest regularność treningów. Bądź ściśle zgodny z harmonogramem, a rezultaty osiągniesz bardzo szybko.