Wiele osób mówi o korzyściach płynących z sauny dla utraty wagi, ale jednocześnie wielu jest sceptycznych, że ta metoda pomaga tylko pozbyć się płynów, a waga wraca jeszcze szybciej niż przy normalnej utracie wagi z dietą. Spróbujmy dowiedzieć się, czy sauna pomaga schudnąć.

Czy mogę schudnąć w saunie?

W absolutnie jakiejkolwiek łaźni parowej - czy to w podczerwieni (IR), saunie fińskiej do utraty wagi, czy w zwykłej kąpieli, najważniejsze jest to, że ciało aktywnie usuwa sole, żużle, toksyny przez skórę, wypłukując je za pomocą dużej ilości płynu. Tak więc waga jest naprawdę zmniejszona, ale tłuszcz nie jest podzielony, ale pozostaje z tobą. Znika tylko ciecz, która zostaje przywrócona tak szybko, jak to możliwe.

Z drugiej strony, oczyszczanie organizmu z toksyn pozwala przyspieszyć metabolizm, powodując, że organizm działa szybciej i zużywa więcej energii, kalorii. Tak więc sauna do utraty wagi jest doskonałym narzędziem pomocniczym, które pomoże pośrednio pomóc w utrzymaniu zdrowego metabolizmu i eliminacji toksyn.

Jeśli jednak zastanawiasz się, jak schudnąć w saunie, nie oczekuj trwałego efektu. Po prostu wypuszczasz płyn, utrata tłuszczu nie występuje.

Podobna sytuacja jest widoczna, a korzystanie z sauny taśmowej do utraty wagi. Efekt będzie taki sam. Jeśli jednak pomożecie organizmowi i zastosujecie różne środki wsparcia równolegle do sportu i zdrowego odżywiania, efekt osiągniecie znacznie szybciej.

Jak schudnąć z sauną?

Głównym warunkiem korzystania z sauny w przypadku utraty wagi jest obfitość płynu. Jeśli chcesz jak schudnąć w saunie aby przyspieszyć metabolizm i wypłukać żużle, musisz aktywnie pomagać ciału w tym. Najlepszym sposobem na to jest picie dużej ilości płynów, najlepiej wody. To woda nie ma kalorii i nie da odwrotnego efektu.

Aby efekt był stabilny, zaleca się regularne odwiedzanie sauny lub wanny raz w tygodniu.

Bardzo ważne jest, aby stracić te dodatkowe kilogramy, aby nie zaszkodzić sobie. Każda osoba ma indywidualną wrażliwość, a żaden lekarz nie powie dokładnie, ile można bezpiecznie spędzić w saunie, a ile jej nie ma. Dlatego uważnie słuchaj swoich uczuć, a kiedy jest dyskomfort natychmiast opuść łaźnię parową. Przed zastosowaniem tej metody należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ w niektórych chorobach kardiologicznych i neurologicznych sauna jest zabroniona.