Niedawno pojawił się ten kierunek aerobiku. Nazwa pochodzi od slajdu (przetłumaczonego z angielskiego - slide) - specjalnego toru z powierzchnią ślizgową i bocznymi ograniczeniami po bokach, który ma standardowy rozmiar 183x61 cm. Ten kierunek zapewnia nie tylko ćwiczenia aerobowe, ale także moc.

Ruch na torze jest podobny do ruchów łyżwiarzy i narciarzy. Na początku zajęć nie będzie łatwo, szczególnie za pierwszym razem, dopóki nie przyzwyczaisz się do toru. Jeśli nigdy nie jeździłeś na łyżwach, wtedy najpierw będziesz pracował nad stabilnością, jak tylko ten pasek zostanie wzięty, wtedy możesz przejść do trudniejszych kombinacji z podnoszeniem i machaniem nogami, obracaniem ciała.

Aby ćwiczyć aerobik w poślizgach, potrzebujesz specjalnych butów, które dobrze mocują goleni, a specjalne obuwie lub skarpetki zakładane są na takie buty, aby lepiej przesuwać się po torze.

Chciałbym również ostrzec uczciwą płeć ziół, ponieważ aerobik w aerobiku wygląda tylko na tak prosty i zabawny rodzaj aerobiku, ale w rzeczywistości jest bardzo traumatyczny. Dlatego wybierając ten rodzaj treningu, lepiej skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli masz problemy z kolanami lub kręgosłupem. Te ćwiczenia aerobowe są bardziej odpowiednie dla kobiet, które są zdeterminowane, które chcą wnieść coś nowego do swojego sportu.

Dziewczynki angażują się w taki aerobik z jakiegoś powodu, ponieważ aerobik w aerobiku jest uważany za najbardziej efektywny sposób spalania kalorii i tłuszczu, a także łatwo eliminuje dodatkowe centymetry w biodrach i miednicy.

Korzyści z aerobiku

Jest niezaprzeczalne, że zajęcia aerobiku przynoszą wiele korzyści:

  • wzmocnić układ sercowo-naczyniowy i oddechowy;
  • rozwijać wytrzymałość;
  • wzmocnić mięśnie;
  • Dziewczyny uprawiają aerobik
  • poprawić koordynację ruchów;
  • poprawiają równowagę i zwinność;
  • Spalić nadmiar kalorii i przyczynić się do utraty wagi.

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią muzykę aerobową. Powinien być rytmiczny i taki, abyś nadążał za tempem. W końcu muzyka w takich obszarach sportowych nie jest tłem, ale ustawia ogólny rytm sesji, a także znacznie poprawia nastrój uczniów, ponieważ dzięki muzyce ruchy są łatwiejsze do zapamiętania.

Wiele dziewcząt woli aerobik od innych sportów ze względu na swoją aktywność, rytm i efektywność. Po takich zajęciach nie tylko zwiększysz ton ciała, ale także nastrój do końca dnia.