Często dziewczęta zdają sobie sprawę z własnych problemów z wagą lub wadami figur, ale poważnie pracują nad sobą, nie dają braku motywacji do treningu. Jeśli odpowiednio się zmotywujesz, aby móc wyznaczyć cel, lekcje są znacznie łatwiejsze.

Tworzenie motywacji: dlaczego nie można tego kontynuować?

Motywacja do uczestniczenia w treningu opiera się na chęci rozwoju ciała, a nie na pragnieniu, ale na konieczności. Im więcej punktów mówi, że naprawdę musisz sobie z tym poradzić, tym silniejsza jest twoja motywacja. Czynniki te mogą obejmować:

 • nie widzisz już swojego zaokrąglonego brzucha;
 • wszyscy twoi przyjaciele są szczuplejsi od ciebie;
 • Zacząłeś nosić rozmiar większy niż zwykle;
 • obcisłe spodnie nie siedzą na tobie pięknie, ponieważ twoje ciało nie ma innej elastyczności;
 • jesteś złożony o sylwetkę i możesz się rozebrać na plaży.

Spróbuj wymyślić własne opcje, dlaczego powinieneś natychmiast zrezygnować ze starego stylu życia i dołączyć do sportu. Takie trudne metody motywacji są często lepsze niż realizacja korzyści, które obiecują osiągnąć zamierzony cel.

Pozytywne zasady motywacji

Zdając sobie sprawę, że to już nie może być kontynuowane, możesz przejść do pozytywnej motywacji - a mianowicie, aby dowiedzieć się, jakie świadczenia czekają na ciebie po osiągnięciu ostatecznego celu.

 • z dumą porozmawiasz o sporcie (dla kobiet taka motywacja do fitnessu działa bardzo dobrze);
 • Będziesz mogła nosić ubrania o dowolnym kroju, a ona usiądzie na tobie idealnie;
 • będziesz silny i wytrzymały, co oznacza, że ​​będziesz mniej zmęczony po dniu pracy;
 • Zdjęcia Bikini będą Twoimi ulubionymi zdjęciami, ponieważ stonowane ciało wygląda na nich niesamowicie;
 • w odpowiednim sklepie poprosisz o mniejszy rozmiar;
 • Twoja inteligentna postać będzie zazdrością dla twoich przyjaciół i wrogów;
 • legginsy i botki podkreślą Twoje szczupłe nogi i przyciągną uwagę!

Na pewno możesz wymyślić garść plusów, które będą towarzyszyć Twojemu celowi. Im więcej ich wymieniasz, tym lepiej!

Jak zwiększyć motywację?

Aby ściśle wdrożyć swój program szkoleniowy, zdecydowanie potrzebujesz celu. Prawidłowe ustawienie celu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów motywacji. I jaki będzie twój cel - ty decydujesz.

Nie trzeba dodawać, że dla kobiet, często chęć schudnięcia jest najlepszą motywacją. Jednak sama świadomość nadwagi nie jest motywacją. Silna wewnętrzna motywacja pojawia się, gdy kobieta jest zszokowana widokiem własnego ciała na zdjęciach lub z przerażeniem zdaje sobie sprawę, że nadchodzą święta, a piękna sukienka koktajlowa, specjalnie kupiona na uroczystość, nie pęka! I pamiętaj: "Chcę schudnąć" - to nie jest motywacja do treningu. Motywacja brzmi: "Muszę stracić 5 kg w ciągu 1 miesiąca". Cel powinien być konkretny! metody motywacji

Często od nadużywania słodyczy u kobiet pogarsza się skóra, pojawiają się zaczerwienienia i pryszcze. Chęć przywrócenia skórze normalnego wyglądu jest również doskonałą motywacją do odchudzania - sport przyspiesza procesy metaboliczne i pozwala skórze szybciej się regenerować.

Innym dobrym skutkiem dla zwiększenia motywacji jest pragnienie nadania ciału bardziej uwodzicielskiego kształtu. W końcu nawet szczupła dziewczynka nie wygląda pięknie, jeśli ma nadmiernie miękkie, nienaturalne ciało.

Często silną motywacją sportową jest ukochany lub najlepszy przyjaciel, który jest poważnie zainteresowany rozwojem ciała. Kiedy ukochany znika na sali gimnastycznej z ekstazą, zwykle pragnie się przyłączyć.