Czy pragniesz stać się szczuplejszym i piękniejszym, ale nie możesz zmusić się do pójścia do klubu fitness? Prawdopodobnie nie masz silnej motywacji do uprawiania sportu. Być może nie wierzysz, że ci pomoże, lub nie jesteś pewien, czy naprawdę tego potrzebujesz. Osoby, które mają silną motywację do uprawiania sportu, od dawna są na treningu!

Motywacja do sportu dla dziewczynek

Z reguły główny motywacja dla sportu traci na wadze lub poprawia figurę, a nie na wszystkich rekordach olimpijskich. Przecież najczęściej dziewczyna myśli o swoim wyglądzie, gdy uświadamia sobie, że coś jest nie tak - na przykład pośladki straciły swój dawny ton lub brzuszek przestał być płaski. W takich chwilach przychodzi myśl, że nadszedł czas, aby zmienić nawyk sposób życia , ale jak się okazuje, nie jest to takie proste.

Faktem jest, że wszystkie ludzkie działania koncentrują się wokół zaspokojenia ich potrzeb - na przykład jedzenia, picia, snu. Wszystko to sprawia, że ​​każda osoba jest łatwa i przyjemna. Ale kiedy trzeba coś z niego wyciąć lub dodać sport, który przyniesie wyniki później, jest to trudne psychologicznie. Oczekiwanie na wyniki jest zwykle zawsze trudne, a jeśli mówimy o sporcie dla utraty wagi lub poprawy kształtu ciała, tutaj przed pierwszymi sukcesami musi upłynąć co najmniej miesiąc regularnego treningu. I na tym etapie będą to pierwsze wyniki, a staną się bardziej żywe i zauważalne tylko wtedy, gdy zajmie to 4-6 miesięcy.

Osoba jest tak zorganizowana, że ​​chce wszystkiego naraz, a nawet jeśli uporządkuje figurę, wyniki będą zauważalne niemal po pierwszej godzinie treningu. Dlatego tak ważna jest motywacja do uprawiania sportów dla kobiet - pozwoli to nie wyłączyć zaplanowanej ścieżki i osiągnąć doskonałe wyniki.

Sport: motywacja do treningu

Aby więc zmotywować się, musisz jasno zrozumieć cele, czas i potencjalne wyniki. Pracuj nad tym, zapisz wszystkie najprostsze na papierze.

  1. Określ, co dokładnie chcesz naprawić przez sport. Na przykład: zaciśnij pośladki, usuń wnętrze uda, ułóż brzuch na płasko.
  2. Znajdź informacje o tym, jakie ćwiczenia w każdym z tych przypadków są najbardziej skuteczne i napisz sam program szkoleniowy. Jeśli jednak pójdziesz do klubu fitness, możesz zrobić to za Ciebie.
  3. Następnie, nakreśl plan długoterminowy, na przykład zdecydujesz się zaangażować w ten tryb 3 razy w tygodniu przez 3 miesiące. Zastanów się - trzy miesiące to minimum, które pomoże ci przyzwyczaić się do regularnego treningu i zobaczyć naprawdę dobre wyniki. Zapisz datę, od której zaczniesz trenować - lepiej zacząć od tego samego dnia, kiedy plan został sporządzony.
  4. Zdobądź nagrodę: pod warunkiem, że zrobisz wszystko, możesz na przykład dostać piękną sukienkę lub dodatkową parę butów.
  5. Najważniejszą częścią jest lista korzyści, które uzyskasz, ucząc się według swojego programu. Na przykład, oprócz pięknej postaci, wzmocnisz swoją odporność, poprawisz ogólny stan zdrowia, zwiększysz poziom energii motywacja do sportu dla dziewczynek znaleźć nowe hobby i co najważniejsze - będzie w stanie pozostać pięknym i sprawnym przez długi czas. Im większa lista korzyści, tym lepiej.

Wszystko to powinno być powieszone w widocznym miejscu, a najważniejsze jest zdecydowanie, aby nie wycofywać się w żaden sposób. Taka motywacja, która naprawi wszystkie twoje intencje na papierze i stale przypomina ci o zaletach, z pewnością pomoże ci zebrać się razem. Przeczytaj je, kiedy czujesz, że jesteś zbyt leniwy, aby trenować.

Nawiasem mówiąc, motywacja dzieci do sportu może być zestawiona w ten sam sposób. Jeśli jednak podoba im się ta sekcja, najprawdopodobniej chętnie się tam udadzą bez dodatkowej motywacji. Jeśli nie lubią sportu, może powinieneś po prostu szukać sekcji z ich obszaru zainteresowań.