Ten ruch jest życiem, a życie jest ruchem, dobrze się nauczyliśmy. Tylko tutaj jest ruch do tego, co, z czego i za co? Prawdziwy sportowiec jest po prostu inny, ponieważ nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie - nie wie, dlaczego uprawia sport, po prostu nie może żyć inaczej.

Najlepsze filmy o sporcie i takich sportowcach z pewnością inspirują i zachęcają do poświęcenia się niektórym wyżej cele Nieziemska miłość nie jest dla sportu, ale dla samych wrażeń, które budzą się w nas pod presją podniecenia, rywalizacji, nieoczekiwanych upadków i wzlotów.

Zainspirowani ich przykładami postaramy się stworzyć dla Was wybór motywatorów, składających się z najlepszych filmów o sporcie.

1. Dramat "Mecz" (2011) . Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach sportowych, a dokładniej na serii meczów piłki nożnej, które odbyły się w okupowanym przez nazistów Kijowie w 1942 roku. Następnie Dynamo Kijów, który wyszedł na boisko pod nazwą "Start" grał około dziesięciu meczów z drużyną niemieckiego Wehrmachtu. A biorąc pod uwagę, z kim grają, 100% zwycięstwo w serii było naprawdę oszałamiające.

Mecze odbywają się na tle Babi Jar, obozu koncentracyjnego "Darnitsa", propagandy i wszechobecnego poczucia rozpaczy.

Ale nadal jest to film fabularny o sporcie, więc nie można obejść się bez miłości. Ponadto w roli głównej, w roli bramkarza Nikolaja Ranevicha - Siergieja Bezrukowa. Publiczność jest świadkiem osobistego dramatu wielkiego bramkarza - ukochana Anna uratowała go przed niewolą, ale teraz już nigdy go nie zobaczą ...

2. Melodramatyczna "powalanka" (2005 ). Formalnie film o życiu, a dokładniej o końcu kariery i beznadziei przyszłego zawodowego boksera Jamesa Braddocka. Urazy, bez których nie ma ani jednego profesjonalisty kariery , uniemożliwić nowe wejście do ringu.

Ale nadchodzi Wielki Kryzys, nie ma pracy, nie ma pieniędzy. Braddock nie może znaleźć nawet niewykwalifikowanej pracy w porcie, a los sprowadza go z powrotem na ring - brzydkiego, w walce o pieniądze. Tu znowu zostaje pokonany, ponieważ złamana ręka to najstraszniejsza porażka, nie tylko dla boksera, ale dla mężczyzny w głodnych i złych latach trzydziestych.

Los jednak wydaje się być dla niego korzystny - Braddock czeka na bitwę o tytuł mistrza świata ...

3. Dramat "The Race" (2013) . Film dokumentalny o sportach wyścigowych, oparty na wydarzeniach sezonu Formuły 1 w 1976 roku. W filmie widzimy dwie osobiste dramaty - los nieprzejednanych rywali Niki Laud i Jamesa Hunta. Pierwszy to perfekcjonista z Austrii, drugi to utalentowany playboy z Anglii.

Dla obu porażka to koniec kariery i życia. Zwycięstwo oznacza, że ​​wszystko jest już w porządku - szampan płynie jak rzeka, by zwyciężyć, więc życie toczy się dalej.

Lista najlepszych filmów o sporcie
 1. "Race" (2013, USA, Niemcy, Wielka Brytania).
 2. "Knockdown" (2005, USA).
 3. "Mecz" (2011, Rosja, Ukraina).
 4. filmy dokumentalne o sporcie
 5. «Legenda №17» (2013, Federacja Rosyjska).
 6. "Zwycięstwo" (1981, USA).
 7. "Trzecia połowa" (1962, ZSRR).
 8. "United. Monachium tragedia "(2011, Wielka Brytania).
 9. "Rocco i jego bracia" (1960, Włochy, Francja).
 10. "Gra według zasad kogoś innego" (2006, USA).
 11. "Triumph" (2005, USA).
 12. "Senna" (2010, Wielka Brytania, Francja).
 13. "Yip Man" (2008, Hong Kong, Chiny).
 14. "Hurricane" (1999, USA).