Treningi kołowe dla kobiet są skuteczne w utracie wagi, ale są dość złożone, więc dla początkujących opcja ta nie nadaje się do treningu. Wysoki wynik takiego ćwiczenia wynika z faktu, że możesz pracować przez wszystkie grupy mięśni na raz.

Trening obwodowy w domu

Na początek konieczne jest zrobienie planu zatrudnienia i można włożyć jedno skomplikowane ćwiczenie do pracy z każdą częścią ciała lub trenować je oddzielnie. Myśląc w domu o okrągłym treningu dla dziewcząt, musisz wziąć pod uwagę, że powinieneś zacząć od rozgrzewki, aby przygotować ciało do pracy. Sam kompleks składa się w taki sposób, aby najpierw wykonywać proste ćwiczenia, a potem skomplikowane. Aby zwiększyć wydajność, można użyć dodatkowej wagi, ale nie powinna ona być duża. Dla sesje szkoleniowe Wybrano 10-12 ćwiczeń, a okrąg należy powtórzyć co najmniej dwa razy. Pomiędzy tymi podejściami przerwa trwa nie dłużej niż minutę. Każde ćwiczenie w kółku powinno być powtarzane 10-50 razy, a mięśnie powinny działać aż do porażki. Całkowity czas szkolenia nie powinien przekraczać pół godziny. Może ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu.

Ćwiczenia do treningu kołowego:

  1. Push-upy . Zajmij pozycję poziomą, koncentrując się na prostych ramionach, które powinny być nieco szersze niż ramiona. Zejdź, zginając ramiona w łokciach i natychmiast je wyprostujesz. Naciśnij bez opóźnienia, ale zachowaj technikę.
  2. Trening obwodowy w domu1
  3. "Góral" . Nie zmieniaj pozycji początkowej. Alternatywnie, w skoku, zginaj kolana, pociągając je do klatki piersiowej. Biegnij na postoju, leżąc w najszybszym tempie.
  4. cykliczne szkolenie w domu2
  5. Krzyż skręcania . Usiądź na plecach, trzymaj ręce blisko głowy, unieś górną część ciała i ugnij kolana. Pociągnij łokieć i przeciwne kolano, a drugą nogę wyciągnij do przodu.
  6. Trening obwodowy w domu3
  7. Skakanie . Wstań prosto i skacz, unosząc dłonie nad głową. Podczas lądowania na podłodze umieść nogi tak, aby odległość między nimi była szersza niż ramiona. Wykonaj następny skok, połącz nogi razem.
  8. cykliczne szkolenie w domu4
  9. Przysiady . Nie zmieniaj pozycji startowej i trzymaj ręce w pozycji dolnej. Wykonaj przyczajony , tonie do punktu, w którym uda sięgają równolegle do podłogi. W tym samym czasie podnieście ręce przed siebie. Uważaj, aby twoje kolana nie przebiły skarpetek. Kiedy wspinasz się, opuść ręce.
  10. cykliczne szkolenie w domu5

Należy powiedzieć, że cykliczne ćwiczenia w domu dla mężczyzn i kobiet pomagają radzić sobie z nadwagą i mięśniami tonów, ale nie przyczyniają się do ich wzrostu.