Motywacja do utraty wagi - to najważniejsza rzecz, od której warto zacząć. Jeśli nie jesteś wystarczająco silny wewnętrzna motywacja , wtedy nigdy nie przejdziesz od teorii do praktyki, a jeśli to zrobisz, wkrótce porzucisz wszystko. Motywacja jest najważniejszym powodem, który nie pozwoli ci porzucić swoich planów.

Najlepsza motywacja do odchudzania

Najbardziej skuteczną i właściwą motywacją do odchudzania jest motywacja, którą sam sobie stworzysz. Przede wszystkim zapisz na dużym arkuszu wszystkie powody, dla których pilnie potrzebujesz schudnąć i zacznij już teraz. Możesz dodać do listy tych zalet, które spowodują utratę wagi. Twoja słowna motywacja do odchudzania może zawierać następujące punkty:

 1. Chcę schudnąć na taką randkę. Normalna utrata wagi dla osoby wynosi 4-5 kg ​​miesięcznie plus dwa tygodnie dla zmiany metabolizmu, co oznacza, że ​​będę w terminie docelowym.
 2. Nie mogę dłużej tolerować kpin i litości innych.
 3. Naprawdę chciałbym widzieć siebie szczupłego i pięknego, zamiast po prostu jeść wszystko.
 4. Kiedy schudnę, będę dumny z siebie i mojej siły woli.
 5. Chcę teraz stać się piękniejszy.
 6. Jeśli się nie przełączę właściwe odżywianie wtedy będzie jeszcze trudniej.
 7. Będę w stanie wybrać dowolne rzeczy dla siebie i wszystkie one będą na mnie dobrze siedzieć - nawet dopasowane!
 8. Nikt inny nie może mnie nazwać kompletnym. Nie usłyszę słowa "zbędny".
 9. Stanie się lekki i piękny, i od tego momentu wszystko w moim życiu będzie lepsze!
 10. Nigdy więcej nie będę wstydliwy wobec mojego ciała.

Ważne jest, aby pracować z tą listą i zapisywać w niej wszystkie zalety nowego, mniejszego ciężaru. Im więcej - tym lepiej. Najpierw musisz napisać co najmniej 20 przepisów. Ta lista powinna być pięknie i jasno udekorowana i zawieszona bezpośrednio na lodówce, tak aby zawsze patrzyła na ciebie, gdy planujesz jeść. Reread to częściej - nie pozwoli ci jeść słodyczy, tłustych i szkodliwych!

Twarda motywacja do utraty wagi

Dla wielu dziewcząt, za mało pozytywnej motywacji, potrzebują czegoś poważniejszego. Często mają tendencję do ozdabiania lodówki różnymi fałszywymi frazami, które naprawdę zniechęcają do apetytu:

 1. Przestań jeść, a potem zostań gruby!
 2. Jedzenie jest złe!
 3. Apetyt się rozpalił - spójrz na cellulit!
 4. Zanim zjesz, uszczypnij się w tłuszcz!
 5. Dla tłustych, tylko jabłka i kefiry!

Co dziwne, takie obraźliwe frazy często dają jeszcze jaśniejszy efekt. Jeśli jednak jest to dla ciebie zbyt trudne, możesz zatrzymać się przy pierwszej opcji - pozytywna motywacja.

Silna psychologiczna motywacja do utraty wagi

Najważniejsze dla ciebie jest zanurzenie się w myśli o odchudzaniu, bycie świadomym, jak to się robi i dlaczego potrzebujesz tego specjalnie. Jeśli wiesz dużo o tym, jak schudnąć, po prostu nie możesz oprzeć się pokusie, aby zacząć próbować wszystkiego w praktyce. Należy pamiętać, że porady przyjaciół i znajomych - nie liczą. Przede wszystkim spróbuj znaleźć odpowiednią literaturę w Internecie lub księgarni. Zrozum mechanizm odchudzania, wybierz optymalny system dla siebie, dodaj sport. silna motywacja do utraty wagi Aby dojść do końca, ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, co jest możliwe.

Zdobycie zaufania dzięki temu, że twoja praca nie poszła na marne, możesz pomóc Internetowi i sieciom społecznościowym. Możesz łatwo znaleźć społeczności dla utraty wagi, aw nich albumy ze zdjęciami "przed i po" w otwartym dostępie, gdzie zwykli ludzie, tacy jak ty, publikują swoje zdjęcia w dużych, a następnie w małej wadze. Z reguły poniżej w komentarzach chętnie dzielą się swoimi sekretami. Pamiętaj, aby dołączyć do takich społeczności i okresowo przeglądać zdjęcia osób, które wygrały dodatkową wagę. W końcu, jeśli mogli, ty i ty możesz, prawda?