Do chwili obecnej w sporcie jest wiele dziedzin, które mają swoje zalety i wady. Ostatnio coraz bardziej popularna staje się callanetyka, która pomaga skutecznie schudnąć i poprawia kondycję całego ciała.

Callanetics - co to jest w fitness?

Pod tym terminem rozumiem gimnastykę, która jest złożonym systemem ćwiczeń mających na celu zmniejszenie i rozciągnięcie mięśni. Jego główną zaletą jest rozwój mięśni głębokich, które nie są zaangażowane w realizację podstawowych ćwiczeń. Skuteczne callanetics dla utraty wagi, dla poprawić postawę i odzyskanie całego ciała. Ten rodzaj fitness jest popularny wśród gwiazd show-biznesu.

Callanetics - historia

Nowy rodzaj gimnastyki pojawił się w latach 60. XX wieku, a Callan Pinckney wymyślił ją po powrocie z długiej podróży. Długotrwałe ładunki doprowadziły do ​​tego, że miała ból w plecach i kolanach, które według lekarzy można było pozbyć się tylko dzięki zabiegowi chirurgicznemu. Dziewczyna odmówiła i zaczęła wymyślać ćwiczenia, które zmniejszają dyskomfort. W rezultacie, callanetics doprowadziły do ​​tonus w ciele, wzmocnione mięśnie i zwolnił bolesne odczucia.

Callanetics - use

Proste ćwiczenia, które są również nazywane "niewygodnymi pozycjami", obejmują mięśnie wszystkich grup w pracy. Doskonałym rozwiązaniem jest callanetics dla idealnej figury, ponieważ godzina treningu to kilka godzin aerobiku. Korzyści z callanetics są następujące:

 • poprawia metabolizm;
 • pozytywnie wpływa na układ nerwowy;
 • koryguje postawę;
 • łagodzi bóle pleców i stawów;
 • zwiększa elastyczność mięśni;
 • zmniejsza wagę;
 • tonuje całe ciało.
калланетика польза

Callanetics - przeciwwskazania

Nawet z prostotą ćwiczeń i ogromnymi korzyściami, istnieje wiele przeciwwskazań, które musisz znać i brać pod uwagę.

 1. Gimnastyka Callanetics nie jest zalecana w przypadku poważnych chorób związanych z sercem i naczyniami krwionośnymi.
 2. Odłożenie treningu na rok jest ważne po interwencji chirurgicznej, ponieważ organizm musi się zregenerować. Nie zaleca się wykonywania cięcia cesarskiego przez 1,5 roku.
 3. W przypadku osób, które mają problemy ze wzrokiem, na początek zaleca się skonsultowanie z lekarzem.
 4. Callanetics jest zabroniony, gdy astma , hemoroidy i żylaki, a nawet z poważnymi problemami z kręgosłupem.

Callanetics - zestaw ćwiczeń

Istnieją pewne ogólne wytyczne dotyczące robienia callanetyki.

 1. Jeśli jest taka możliwość, lepiej ćwiczyć przed lustrem, aby prawidłowo kontrolować czy nie, wykonywane są ćwiczenia.
 2. Wykonując ćwiczenia kallanetike, musisz oddychać w zwykłym rytmie, ponieważ każda zwłoka w oddychaniu negatywnie wpłynie na wynik.
 3. Podczas treningu nie powinno dojść do nagłych ruchów. Każde ćwiczenie powtarza się 30-100 razy.
 4. Początkujący powinni zacząć od trzech lekcji tygodniowo, które powinny trwać około godziny. Kiedy wynik jest dobry, możesz trenować mniej. 15 minut wystarczy, aby utrzymać kształt. codziennie
калланетика комплекс упражнений

Ładowanie Callanetics

Jeśli nie ma czasu na pełny trening w ciągu dnia, wykonaj proste ćwiczenia, które przy regularnej praktyce, prowadzą do doskonałych wyników. Daje kallanetiką skuteczną utratę wagi dzięki następującym ćwiczeniom:

 1. Usiądź na podłodze, przechyl prosto plecy i zgnij nogi. Alternatywnie wyprostuj kończyny, trzymając ręce przed sobą. Następnie rozłóż ręce na boki i dalej wyprostuj nogi.
 2. Połóż się na podłodze z ugiętymi nogami. Trzymaj talię wciśniętą w podłogę. Obniż nogi lekko, aby uzyskać maksymalne naprężenie w prasie. Jeśli przychodzi łatwo, trzymaj nogi prosto.
 3. Przeturlaj się na brzuchu i rozciągnij ręce do przodu. W tym samym czasie unieś klatkę piersiową nad podłogą i jedną nogą. Po kilku sekundach opuść się na podłogę i powtórz na drugą stronę.
 4. Inna callanetyka sugeruje to ćwiczenie: siadaj na podłodze, przenosząc ciężar ciała na jedną stronę i siadając na udzie. Dolna noga pociągnij do przodu, a druga - zgnij w kolanie. Chwyć podłogę jedną ręką. Trzymaj prostą nogę przez maksymalny czas, a następnie wykonaj to samo po drugiej stronie.

Callanetics na nogi i uda

Wiele kobiet skarży się, że mają duże biodra, które psują sylwetkę, ale są proste ćwiczenia, które sprawiają, że nogi są szczupłe:

 1. Siedząc na podłodze, rozprostuj nogi przed sobą. Przytrzymaj jedną nogę w powietrzu, a drugą ugnij w kolanie, utrzymując plecy w pozycji poziomej. Wykonuj ruchy obrotowe wewnątrz i na zewnątrz. Powtórz po drugiej stronie.
 2. Usiądź na biodrze jednej nogi, tak aby goleń była równoległa do ciała. Trzymaj drugą nogę (pracującą) zgiętą w kolanie. Chwyć dłonie na podłogę, pochylając się lekko do przodu. Przytrzymaj go nad podłogą i odepchnij, jak gdyby naciskając niewidzialną ścianę piętą. Powtórz po drugiej stronie.
 3. Wciąż jest ćwiczenie callanetyczne do odchudzania bioder, na którym jesteś umieszczony z boku, nacisk na łokieć. Przytrzymaj dolną nogę prosto i połóż drugą nogę jak najdalej od kolana. Trzymaj skrzynkę prosto. Podnieś nogę nad podłogą i przytrzymaj ładunek statyczny przez minutę. Powtórz po obu stronach. Pod koniec złożonej marki ćwiczenia rozciągające .

Callanetics dla kobiet w ciąży

Ćwiczenia dla kobiet w pozycji nie tylko nie są przeciwwskazane, ale zalecane, ale tylko wtedy, gdy są odpowiednio dobrane. Aby się tego upewnić, trzeba wiedzieć, co daje callanetics, więc za pomocą prostych ćwiczeń można utrzymać mięśnie w formie, pozbyć się bólu pleców, prawidłowych wad postawy i przygotować się do porodu. Rozpoczęcie treningu powinno odbywać się wyłącznie za zgodą lekarza. Aby dać wyniki callanetyczne, zaleca się, aby zaangażować się w grupę ze specjalistą, jak indywidualnie podbreet ćwiczenia, biorąc pod uwagę cechy ciała.