Obecnie najbardziej doskonały, idealny i wysokiej jakości rodzaj białka uważany jest przez wielu za białko serwatkowe, dlatego mleko białko jest niezasłużenie zapomniany. Nie zapominaj, że ta opcja niesie sama w sobie nie tylko korzyści z serwatki, która jest składnikiem mleka, ale także z wielu użytecznych pierwiastków śladowych zawartych w samym mleku. Zastanowimy się, czy stosować białka mleczne i jakie są ich zalety.

Izolat białka mleka

Dodatkowe spożycie suplementów białkowych pozwala łatwiej i szybciej budować masę mięśniową, nie pozwalając jej zapaść pod wpływem różnych okoliczności. Do tej pory uważa się, że jest to białko serwatkowe mleka, który jest najbardziej niezawodnym środkiem dla tych, którzy dążą nie tylko do utrzymania masy mięśniowej, ale także do zmniejszenia odsetka tkanki tłuszczowej na ciele. Ta opcja jest najbardziej przydatna w swoim składzie pod względem dostępności pierwiastków śladowych.

Białko mleka łączy w sobie wszystkie zalety serwatki i kazeiny. To nie tylko doskonała karma dla mięśni, ale także skuteczny sposób na pracę i wytrzymałość.

W przeciwieństwie do białka serwatkowego, które jest szybko wchłaniane przez organizm, zawiera izolat mleka kazeina , który jest trawiony powoli, ale dzięki temu jest bardzo skuteczny w przypadkach, w których nie można wziąć normalnego jedzenia i potrzebować dobrej jakości przekąski.

Kiedy wziąć białko mleka?

Potrzebne są dwie porcje dziennie, a pierwszą można przyjąć jako drugie śniadanie lub popołudniową przekąskę.

Ponieważ białko mleka jest trawione dość powoli, warto wziąć drugą porcję przed pójściem spać, tak aby po odstawieniu ciała bez jedzenia było to miejsce, z którego pobierano energię, a proces niszczenia mięśni nie zaczynał się.