Białko lub białko jest budulcem całego naszego ciała. Bez białka żadna pojedyncza komórka nie może funkcjonować. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy białka, wszelkie kontrowersje na temat różnic w spożyciu białka dla mężczyzn i kobiet będą głupie. Co więcej, liczba reakcji biochemicznych zachodzących w kobiecym ciele co sekundę jest setki razy wyższa niż u mężczyzn. I dla każdego procesu, jak powiedzieliśmy, potrzebujesz białka.

Nie będziemy dziś rozmawiać o białku, aby zdobyć formy kulturystów, porozmawiamy o tym, jak pić białko podczas umiarkowanych treningów, aby normalizować odżywianie, a także podczas diety.

Korzyści z białka podczas diety

Diety niskokaloryczne skutecznie tracą na wadze, ale prowadzą do wielu dalszych konsekwencji. Po najkrótszej liście korzystnych właściwości białka podczas posiłków niskokalorycznych, pytanie, czy można pić białko dla dziewcząt zniknie samo z siebie.

  1. Podczas diet niskokalorycznych występuje naturalny niedobór białka, a to pogarsza cały łańcuch procesów życiowych: funkcje odpornościowe (przeciwciała to także białko), enzymatyczne, hormonalne, a ponadto, gdy brakuje białka, skóra traci kolagen, staje się zwiotczała, sucha i pomarszczona.
  2. Enzymy są również białkami, co oznacza, że ​​bez białka normalny rozkład żywności, w tym tłuszczu, jest niemożliwy. Jak zamierzasz to spalić?
  3. Ciało może przystosować się do wszystkiego. Kiedy małe białko pochodzi z pożywienia, zaczyna przyjmować najistotniejsze funkcje (na przykład syntezę hemoglobiny) z nieistotnych miejsc - kurczliwych białek mięśniowych.
  4. Białka wydłużają wchłanianie węglowodanów, obniżając w ten sposób indeks glikemiczny żywności i tworząc długi poziom cukru we krwi, co eliminuje nagłe ataki głodu.
  5. Białka nie są podatne na depozyty w postaci podskórnej tkanki tłuszczowej.
  6. Białka są wchłaniane o 40% dłużej niż tłuszcze i węglowodany, a przy ich rozszczepianiu organizm zużywa dodatkową energię.

Po takiej liście oczywiste byłoby wyjaśnienie, jak należy pić białko schudnąć tak skutecznie, jak to możliwe.

Biorąc białko

Białko - to odżywka dla sportowców, składająca się z białka w czystej postaci. Ale białko to inaczej białko, a białka mogą być wolne i szybkie. Wolne białka są absorbowane i odżywione przez długi czas, szybkie są łatwo trawione i chronione przed zniszczeniem mięśni. Wolne białko to kazeina, a szybkie białko serwatkowe - powtarzane badania wykazały, że wolniejsze białko przyspiesza spalanie tłuszczu lepiej niż szybkie.

Czas odbioru

Zanim porozmawiamy o tym, o której godzinie wypić białko, porozmawiajmy o podstawowych zasadach spożycia.

  1. Zawartość kalorii w białku jest brana pod uwagę w całkowitej wartości kalorycznej codziennej diety.
  2. Jedna porcja białka - 30 g, czyli 1 miarka.
  3. Wymagana ilość białka na 1 kg masy ciała - 2 g / kg. Biorąc więcej nie poprawia wzrostu mięśni lub procesu utraty wagi, nadmiar białka jest rozkładana jako źródło energii. Powstające w wyniku tego produkty rozpadu spowodują duże obciążenie wątroby i nerek.
  4. Na dzień można przyjmować od 1 do 5 razy suplementy białkowe.
czy możesz pić białko dla dziewczyn

Najważniejszym czasem do spożycia białka jest po treningu (po 1 godzinie), a także przed snem. Ponadto białko można pobierać przed zajęciami (lepsze jest białko serwatkowe, które łatwo trawi się), a także między posiłkami lub gdy nie ma się możliwości pełnego jedzenia.

Szkodliwy

Białko - to jest białko, na pytanie, czy szkodliwe jest picie białka, odpowiemy pytaniem - czy to jest szkodliwe dla konsumpcji białka. Ale, jak wiadomo, wyrządza szkodę, a białko w nadmiernych dawkach powoduje silne uderzenie w nerki.

Nie wierz reklamodawcom, którzy twierdzą, że im więcej spożywasz białka, tym szybciej tracisz na wadze lub zyskujesz masę mięśniową. Istnieje norma - 2 g na kilogram i jak wiele badań na ten temat nie zostało przeprowadzonych, skuteczność wysokiej dawki nie została udowodniona.

Pomoże to nerkom bezpiecznie usuwać produkty rozpadu białka z dużej ilości płynów - gdy jesteś na diecie białkowej i podczas przyjmowania żywienie sportowe , dzienne zapotrzebowanie na wodę co najmniej 2 litry.