Odżywianie sportowe dla kulturystów istnieje od ponad dekady, ale kontrowersje dotyczące bezpieczeństwa i konieczności jeszcze się nie zmniejszyły. Wiele osób wątpi, czy jest to szkodliwe białko dla zdrowia, czy może to być zrobione przez kobiety i młodzież, jaki jest jej skutek? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące wynalazku branży sportowej. Zobaczmy, czy odżywianie sportowe i białka są szkodliwe.

Białko: szkoda czy korzyść?

Białko to druga nazwa białka, a białko to jeden z najważniejszych składników ludzkiego ciała. Faktem jest, że składa się z niego tkanka mięśniowa, a ponadto jest zawarta we włosach, kościach, skórze, zakończeniach nerwowych. Oznacza to, że do budowy nowych komórek organizm potrzebuje białka i gromadzi rezerwy w mięśniach. Ale same mięśnie nie mogą zostać uratowane bez białka. Jest mało prawdopodobne, że po tym będziesz miał pytanie, co to jest korzyść z białka. Jest nie tylko przydatny - jest konieczny!

Teraz białko znacznie różni się od białka sprzedanego na początku lat 90. Teraz jest pozbawiony szkodliwych obcych zanieczyszczeń i przechodzi przez etapy głębokiego oczyszczania. Jego regularne stosowanie, jak pokazują badania, pomaga sportowcom przyspieszyć wzrost włókien mięśniowych i skrócić czas regeneracji po treningu. Kiedy dana osoba daje ciału poważne obciążenie, dieta nie zawsze pokrywa zapotrzebowanie na białko, aw takich przypadkach odbiór koktajli jest bardzo pomocny dla mięśni.

Mówiąc o szkodliwości wyrządzonej przez białko, nie można nie wspomnieć, że jakiekolwiek białko jest bardzo stresujące dla nerek, więc ci, którzy cierpią na choroby tego narządu, nie powinni przyjmować koktajli proteinowych ani siedzieć na diecie białkowej, aby uniknąć poważnych problemów zdrowotnych. .

Cała reszta może przyjmować takie suplementy nawet w okresie dojrzewania, szczególnie jeśli chodzi o poważne obciążenia. Ważne jest, aby zrozumieć, że białko różni się od białka i nie warto oszczędzać na takim produkcie.

Korzyści z białka dla kobiet

Na tle sportu kobiety i mężczyźni wyczerpują zasoby białek, jeśli ich dieta nie wystarcza, by zmniejszyć konsumpcję. Włosy i paznokcie mogą cierpieć z powodu tego stanu skóry, a trening nie da stonowanego ciała w wyniku. Dlatego przy dużych obciążeniach konieczne jest dostarczenie organizmowi dodatkowych źródeł białka - i to tylko Ty decydujesz, czy będzie to naturalne dieta białkowa lub koktajle.

O białku w proszku io różnicy w cenie

W każdym sklepie żywienia sportowego można znaleźć różne rodzaje suplementów dla sportowców, które różnią się znacznie ceną. Nie myśl, nie chodzi o to, że niektórzy producenci pobierają więcej za towary, a inni za mniej. Białko może być naturalne, wyizolowane z serwatki lub jaj lub zsyntetyzowane chemicznie. Czy białko jest szkodliwe? Ta druga opcja jest najtańsza, ale nie każdy organizm może ją strawić. Im bliżej produktu do naturalnego, tym bezpieczniejsze dla ciała!

Ponadto produkcja wykorzystuje różne technologie czyszczenia. Tańszy produkt jest jakoś oczyszczony i zawiera dużo obcych substancji, które nie zawsze są dobrze odbierane przez twoje ciało. Drogie białko podlega różnym stopniom oczyszczenia i jest produktem, który jest oddzielony od wszystkich potencjalnie szkodliwych zanieczyszczeń i dlatego jest najbezpieczniejszy.

Produkty od producentów takich jak MuscleTech z serii Nitro-Tech Hardcore Pro, Dymatize Nutrition Elite, Ultimate Nutrition 100% z serii Prostar Whey Protein sprawdziły się.