Boks tajski to najstarsza sztuka walki, która powstała w Tajlandii. Jest również nazywany Muay Thai (co oznacza wolną walkę w Tajlandii). Z natury przypomina ona inne rodzaje bitew indochińskich, ale ma też wyraźne różnice. W nowoczesnym Muay Thai dozwolone jest uderzanie pięściami, łokciami, stopami, nogami lub kolanami, dla których jest to również nazywane "walką na osiem nóg". W dzisiejszych czasach popularny jest tajski boks dla dziewcząt, często oferowany jako kurs samoobrony.

Tajski boks dla kobiet

Pomimo tego, że Muay Thai polega na walce z kontaktami, dziewczętami zaangażowanymi w tajski boks, z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny. Nie jest to zaskakujące, ponieważ zakres korzyści z takiego szkolenia jest bardzo wysoki:

  1. Tajlandzkie klasy boksu zastępują treningi rozciąganie i oddzielne ćwiczenia na pośladki, brzuch, nogi i klatkę piersiową. Pozwala to na utrzymanie figury w formie bez podejmowania oddzielnych wysiłków.
  2. Trwałe trening , pod warunkiem rozsądnej diety, przyczyniają się do normalizacji wagi i poprawy kształtu.
  3. Zaangażowana w sztukę walki kobieta staje się bardziej zręczna, pełna wdzięku i wdzięku.
  4. Po kilku miesiącach takiego treningu kobieta zaczyna czuć się bardzo pewnie, ponieważ rozumie, że potrafi walczyć z absolutnie każdym znęceniem.
  5. Im dłużej dziewczyna uczęszcza na trening, tym lepsza jest ona w samoobronie.

Jak trenerzy lubią żartować, gdy moja żona robi Thai boxing - mąż nie zapomina wyjąć śmieci ani zmywać naczyń, a dzieci przynoszą tylko znakomite oceny ze szkoły. Korzyści z tych treningów są bardzo wysokie, znacznie lepsze niż z regularnej sprawności.

Tajski trening boksu

Treningi są dość dynamiczne i obejmują wiele użytecznych ćwiczeń dotyczących koordynacji ruchów, siły, zwinności i rozciągania, dzięki czemu ma miejsce złożony rozwój ciała. Już po pierwszych zajęciach dziewczyny zauważają zmiany same w sobie i swój światopogląd.

W proponowanym filmie można zobaczyć krótką prezentację treningu, która obejmuje przedłużoną rozgrzewkę i trening, ćwiczenie uderzeń na worku treningowym, a nawet kontakt z walką w pełnoprawnym sprzęcie. Nie bój się takich działań - nikt nie zmusi cię do walki, jeśli nie jesteś pewien, że zrobisz wszystko dobrze. Korzystając z tych umiejętności, możesz poprawić swój stan psychiczny i fizyczny i stać się bardziej pewnym siebie.