Odmłodzona gimnastyka tybetańskich lamów, "Oko Renesansu", stała się znana dzięki pracy Petera Caldera. W 1938 roku ukazała się jego książka "The Eye of the Renaissance", opowiadająca o cudownej gimnastyce tybetańskich mnichów, dając młodości i długowieczności. Następnie pojawiło się wiele różnych tłumaczeń książki, a nazwa gimnastyki również została przetłumaczona inaczej. Najczęściej można znaleźć takie nazwy jak "Tybetańska gimnastyka pięć pereł", "gimnastyka tybetańskich mnichów", "Tybetańska gimnastyka narządów wewnętrznych", "Tybetańska gimnastyka odmładzająca". Nazwa "5 tybetańskich pereł" otrzymała gimnastykę ze względu na liczbę ćwiczeń zalecanych do powszechnego użytku. W rzeczywistości prawdziwa gimnastyk tybetańskich mnichów składa się z sześciu rytuałów, z których każdy ma wpływ na energię i fizjologiczną strukturę człowieka. Szóste ćwiczenie jest wykonywane tylko wtedy, gdy lekarz przestrzega określonego stylu życia. Nie zawsze zwraca się uwagę na znaczenie przestrzegania warunków wykonywania wszystkich sześciu rytuałów, jednak nie należy lekceważyć zasad, jeśli chodzi o pradawne praktyki energetyczne. Niektóre źródła wspominają o związku między gimnastyką tybetańskich mnichów a naukami sufich, która jest również przydatna dla tych, którzy zamierzają zrozumieć istotę rytualnych działań.

Poniższe wskazówki dotyczące uprawiania pięciu kompleksów gimnastycznych z pereł tybetańskich mogą być przydatne dla tych, którzy będą stosować starożytną wiedzę, aby odmłodzić i uzdrowić swoje ciało.

  1. Przede wszystkim zaleca się przeczytać oryginalne źródło, czyli książkę Piotra Kuldera "Oko o przebudzeniu". Ważnym punktem jest tłumaczenie książki, pożądane jest, aby tłumacz miał doświadczenie w tłumaczeniu takiej literatury.
  2. Wykonując ćwiczenia tybetańskiej gimnastyki "pięć pereł", należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, aby nie uszkodzić kręgosłupa i kręgów szyjnych. Każdy akt rytualny wykonywany jest uważnie, ważne jest słuchanie ciała i unikanie nagłych ruchów. Ugięcia szyi i pleców wykonywane są z najwyższą ostrożnością, głowa i tułów nie tylko odchylają się do tyłu, ale wyginają się, tak że kręgosłup się rozciąga i nie ściska.
  3. Gimnastyka Tybetańscy mnisi po pięć pereł wymagają pewnego treningu fizycznego, bez którego ciężko jest wykonywać ćwiczenia poprawnie. Nie należy pozwalać na przepięcia i przepracowania, ćwiczenia są opanowywane sekwencyjnie, a obciążenia rosną stopniowo, zgodnie z zaleceniami określonymi w książce.
  4. Gimnastyka może powodować zaostrzenie chorób, a zaostrzenia mogą wystąpić w ciągu roku. To, czy należy szukać pomocy medycznej, powinno być podejmowane niezależnie, biorąc pod uwagę ciężkość choroby i inne indywidualne czynniki. Тибетская гимнастика око возрождения Niektórzy praktykujący odnotowują, że jeśli nadal ćwiczysz, po pogorszeniu następuje powrót do zdrowia.
  5. Wielu praktykujących twierdzi, że z ćwiczeń fizycznych w organizmie jest wiele pozytywnych zmian, w tym wyraźny efekt odmłodzenia. Tybetańska gimnastyka "Oko odrodzenia" jest również przydatna do utraty wagi, ponieważ aktywność organizmu jest znormalizowana, w tym metabolizm jest przywracany. Ale nie należy oczekiwać natychmiastowych cudów z gimnastyki. Aby osiągnąć ten wynik, należy prowadzić zajęcia w sposób odpowiedzialny, regularnie przeprowadzać treningi, a nie od czasu do czasu.