Istnieje pięć uniwersalnych Tybetańczyków ćwiczenie . Są uniwersalne, ponieważ nie "leczą" żadnej określonej części ciała, ale normalizują wszystkie funkcje ciała jako całości. Pod wieloma względami jest to normalizacja tła hormonalnego pod wieloma względami - metabolizmu i przepływu krwi i energii przez naczynia i kanały energetyczne.

Również ta tybetańska gimnastyka jest przydatna do wykonywania stawów - rozciągamy i rozciągamy kręgosłup w każdym ćwiczeniu. Zwróć szczególną uwagę na takie "drobiazgi" - jako pozycję głowy i napięcie skarpet. Te elementy są najważniejsze dla kręgosłupa, ponieważ możemy go rozciągnąć (głowa i skarpetki na sobie) i rozciągnąć (odwracamy głowę, skarpetki są naciągnięte do przodu).

Gimnastyka terapeutyczna tybetańska

  1. Obracamy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara trzy razy - oddychamy powoli i płynnie, nie spiesząc się, ramiona do ramion, rozciągamy nasze plecy.
  2. Leżymy na podłodze, dłonie z mocno przyciśniętymi palcami są przyciśnięte do podłogi, rozsuwamy palce u stóp, stopy razem. Wydychamy, wdychamy, podnosimy głowę do klatki piersiowej, odrywamy nogi od podłogi, podnosimy je pionowo, bez zginania kolan, ściągamy skarpetki w naszą stronę. Głowa w dół, a następnie nogi.
  3. Siedzimy na piętach, z kolanami na szerokość barków, odrywając miednicę od stóp, wspinając się na palce, biodra są prostopadłe do podłogi, ręce przy talii. Wydychamy, podczas wdechu, pochylamy się jak najmocniej w plecy, odrzucając głowę. Podczas wydechu podnosimy się, wyprostowujemy plecy, próbujemy dotknąć klatki piersiowej brodą. Następnie, wdychaj, podczas wydechu - zginaj się, wdychaj ponownie, podczas wydechu - przyciśnij brodę do klatki piersiowej.
  4. Siedzimy na podłodze, z nogami wyciągniętymi na szerokość ramion, podczas wdechu rzucamy głowę do tyłu, odrywając miskę od podłogi - stojąc na rękach i nogach, miednicy, plecach i głowie wyciągniętej w jednej linii. Po wydechu wracamy, staramy się przycisnąć głowę do klatki piersiowej.
  5. Leżymy na podłodze, początkową pozycją jest ciało równoległe do podłogi, trzymamy na wyciągniętych ramionach i palcach, próbujemy zginać się w dolnej części pleców. Przy wydechu miednica cofa się i podnosi, ciało jest złożone "na pół", z brodą sięgającą do klatki piersiowej. Podczas wydechu wracamy do PI, a następnie ponownie wychodzimy z miednicy.

Pierwszy tydzień każdego kompleksu ćwiczeń gimnastyka tybetańska dla kręgosłupa powtórz 3 razy. W drugim tygodniu - 5 razy. Następnie stopniowo dodawaj kolejne powtórki co tydzień, aby ostatecznie zwiększyć liczbę tybetańskich ćwiczeń kręgosłupa do 21 razy. 21 razy to maksimum, nie trzeba robić więcej.

Byłoby użyteczne podzielenie kompleksu tybetańskiej gimnastyki terapeutycznej na dwie części - rano o wschodzie słońca wykonujemy każde ćwiczenie 10 razy, wieczorem o zachodzie słońca - 11 razy.

Ale to tylko po płynnym przejściu do 21 powtórzeń.