Trudno spotkać osobę, która nigdy nie doświadczyła dyskomfortu związanego z pracą przewodu pokarmowego. Najczęstszym problemem jest zaparcie, które objawia się obrzękiem, uczuciem ciężkości i bólem. Aby poprawić swój stan i pozbyć się problemu, możesz wykonywać ćwiczenia na perystaltykę jelit. Ćwiczenia fizyczne pomagają zwiększyć redukcję narządów, pozbyć się stresu i dyskomfort. Dobre wyniki dają różne rodzaje gimnastyki, gier z obciążeniem, a nawet gier mobilnych.

Ćwiczenia do pracy z jelitami z zaparciami

Po pierwsze o niektórych regułach, które należy wziąć pod uwagę dla skuteczności treningu:

 1. Konieczne jest angażowanie każdego dnia, aż do normalizacji pracy jelita. Następnie można ćwiczyć trzy razy w tygodniu jako profilaktyka.
 2. Czas trwania szkolenia nie powinien być krótszy niż 20 minut. Zaleca się ćwiczyć w tym samym czasie i najlepiej zrobić to rano po przebudzeniu.
 3. Aby uzyskać wynik, wystarczy uwzględnić złożone 3-4 ćwiczenia, aby opróżnić jelito. Okresowo należy je zmieniać na bardziej złożone opcje.
 4. Każdy ruch musi być powtórzony 15-20 razy.

Warto zauważyć, że ćwiczenia dla leniwego jelita, dają obciążenia i mięśnie, co pozwala pozbyć się kilku dodatkowych centymetrów i wypracować mięśnie prasy.

Skuteczne ćwiczenia na jelitach:

 1. Dobre wyniki ćwiczenie "próżnia" . Stań prosto, kładąc stopy na szerokość barków i trzymaj ręce na biodrach. Wdychając, maksymalnie wystają brzuch, a następnie, wydychając, wyciągnij go jak najwięcej. Przytrzymaj przez kilka sekund i spróbuj ponownie.
 2. ćwiczenia na jelita1
 3. Prostym, ale skutecznym ćwiczeniem dla ruchu jelit jest "rower". Usiądź na plecach, unieś nogi tak, aby były prostopadłe do podłogi, a następnie zgnij je w stawie kolanowym. Podaj ręce za głowę i połóż łokcie na bok. Wykonaj boczne skręcenia, pociągając łokieć do przeciwległego kolana.
 4. ćwiczenia na jelito2
 5. Usiądź po swojej stronie i wyciągnij swoje dolne ramię w górę, a drugi będzie twarzą na podłodze przed tobą. Czy zamiatanie z prostą nogą. Powtórz po obu stronach.
 6. ćwiczenia na jelito3
 7. Usiądź na podłodze i wyciągnij nogi przed sobą. Pochylaj się do przodu, próbując dotknąć stóp własnymi rękami. Rób wszystko powoli, bez gwałtownych ruchów.
 8. ćwiczenia na jelita4
 9. Stań prosto ze stopami na wysokości ramion. Noś zbocza, podnosząc ramię do góry i pociągnij w kierunku ruchu.
ćwiczenia na jelita5