Arginina jest warunkowo wymienna aminokwas . Oznacza to, że ciało jest w stanie je zsyntetyzować, ale w pewnych warunkach iw małych ilościach. Arginina nie jest wytwarzana u dzieci, a jej synteza ulega spowolnieniu do 40 lat. W przypadku braku jednego z 20 aminokwasów, pojawiają się w organizmie nieprawidłowości, zwiększa się skłonność do infekcji i pojawiają się choroby genetyczne. Arginina jest głównym składnikiem syntezy tlenku azotu, który z kolei spełnia szereg niezwykle ważnych funkcji naszego ciała. W tym: reguluje ciśnienie krwi, zmniejsza produkcję hormonu stresu i zwiększa hormon wzrostu, programuje komórki uszkodzone na śmierć, czyli chroni przed rakiem, ma funkcję regeneracyjną, a także aktywnie i pozytywnie wpływa na układ moczowy obu płci.

Z powyższego można wywnioskować, że arginina w żadnym wypadku nie jest lekiem dla kulturystów. Arginina dla kobiet nie jest pobłażaniem, ale koniecznością. Wszakże wszystko w naszym ciele, tak czy inaczej, składa się z białka, a aminokwasy są jego składnikami. Dzienna dawka argininy dla osoby dorosłej wynosi 6,1 g, niezależnie od płci. Jak wziąć L-argininę, omówimy dalej.

Arginina i wzrost

Arginina dla dziewcząt to przede wszystkim hormon wzrostu. Aby aktywować ten proces, arginina jest pobierana w nocy, ponieważ o tej porze rosną. Ponadto argininę zaleca się pić na pusty żołądek lub 5 godzin po spożyciu tłustych pokarmów. Arginina i tłuszcz są antagonistami. Tłuste jedzenie neguje działanie argininy.

Arginina przy obciążeniach sportowych

Jak wypić argininę kobieta, która aktywnie angażuje się w sport, może również powiedzieć kilka słów. Jak wiadomo, wszystkie suplementy sportowe powinny być brane przed trening . Arginina nie jest wyjątkiem, ale powinna być wykonana 45-60 minut przed początkiem sesji. Ponieważ w ciągu godziny tlenek azotu jest syntetyzowany z argininy, w wyniku czego napłynie do niego więcej mięśni arginina dla dziewcząt składniki odżywcze i naczynia, z powodu tlenku azotu, rozszerzają się i ciało staje się nasycone tlenem.

Argininy w kapsułkach

Najwygodniejszą formą uwalniania argininy są kapsułki. Należy je przyjmować w 1-2 sztukach, w zależności od dawki. W każdym razie, w jaki sposób wziąć argininę w kapsułkach, jest napisane na opakowaniu, a sam możesz obliczyć własną dawkę - 115 mg na 1 kg masy ciała. Myślę, że istnieją pewne zastrzeżenia dotyczące tego, jak pić argininę i kiedy lepiej jest przyjmować argininę. A kupowanie takich suplementów diety powinno odbywać się tylko w aptekach lub specjalistycznych punktach sprzedaży odżywek dla sportowców.