Z bólem w ramieniu większość z nas natychmiast stawia własną diagnozę - artroza stawu barkowego . W rzeczywistości większość bólu w tej części ciała spada na mniej popularną chorobę "pośród ludzi" - zapalenie stawu łopatkowo-szkłowego. Choroba ta oznacza rozwój procesu zapalnego w ścięgnach i torebce stawu barkowego. Różni się od artrozy tym, że głębokie mięśnie, staw i chrząstka nie wpływają.

To prawda, że ​​często występuje w dwóch chorobach - a artroza i zapalenie stawu barkowego są leczone za pomocą kompleksów ćwiczeń terapeutycznych.

Najczęściej zapalenie stawu barkowego na ramionach rozwija się podczas wykonywania nietypowych ćwiczeń. Na przykład, miłośnicy hodowli psów, rzucanie kijem na zwierzaka przez kilka godzin, zazwyczaj skarżą się lekarzom. Nagle wykonany, nietypowy ćwiczenie co obejmuje niewytrenowaną część ciała w pracy, łatwo prowadzi do rozwoju choroby.

Ćwicz

Ćwiczenia fizyczne związane z zapaleniem stawu łopatkowo-szklistego są częścią terapii wraz z anestetycznymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Podczas wykonywania ćwiczeń terapeutycznych z zapaleniem okołoocznym kości ramiennej należy unikać ostrego bólu, chociaż bolesne odczucia (umiarkowane, korzystne) są nieuniknione, gdy ścięgna są rozciągane.

Wykonuj ćwiczenia terapeutyczne z periarthritis periarthritis powinno być 1-2 razy dziennie, przez 3-4 tygodnie.

 1. Podnieś ramiona w górę, pociągnij je maksymalnie i opuść. Próbujemy podnieść ramiona do uszu.
 2. Podnosić ramiona na przemian - do uszu i do dołu, odprężając się.
 3. Obracając ramiona w przód iw tył, robimy kilka podejść.
 4. Ręce są opuszczone, podnosimy prawą rękę, zginamy ją w łokciu, dotykamy lewego ramienia i opuszczamy do PI. Powtarzamy na obie ręce naprzemiennie.
 5. Ręce są opuszczone, podnosimy prawą rękę, pochylamy się nad głową, palcami docieramy do lewego ramienia przez szczyt. Łokieć podnosi wzrok, próbujemy mentalnie opuścić lewe ramię. Zwracamy rękę do IP, powtarzamy na obie ręce na przemian.
 6. Ręce są opuszczone, zbieramy szczotki w zamku, podnosimy, o ile tylko to możliwe, o ile pozwala na to choroba. Próbujemy pociągnąć pacjenta zdrową ręką. Puszczamy ręce, gdy wydychamy powietrze. Powtórz kilka razy, a następnie uścisnąć dłoń.
 7. Podnosimy ręce do talii i odprężamy. Powtórz, uścisnąć dłoń.
 8. Podnosimy obie ręce do poziomu klatki piersiowej, zginamy je w łokciach i na przemian rozprostowujemy ramiona, ściskając dłoń w pięść. Możesz sobie wyobrazić, że uderzasz ręką w przód. Ruch do przodu odbywa się przy wydechu, fałdka dłoni jest wdychana.
 9. Kładziemy prawą rękę za naszymi plecami, staramy się poruszać szczotką tak wysoko, jak to możliwe, wyciągając lewe łopatki. Naprawiamy dłoń, zwracamy ją do PI, a następnie powtarzamy na drugiej ręce.
 10. Ręce za plecami, zbieramy w zamku, staramy się podnosić połączone ręce wyżej wzdłuż grzbietu. Następnie robimy rozciąganie - rozprostowujemy ramiona za naszymi plecami.
 11. Okrągła rotacja rąk do przodu i do tyłu.
 12. Podnieś ręce do góry, a następnie przez boki do poziomu ramion i pleców.
 13. Do następnego ćwiczenia potrzebujesz różdżki - trzymaj ją obiema rękami na biodrach. Podnieście ręce kijem do góry, nad głową, a następnie zegnij łokcie i opuść różdżkę za głową na ramionach. Relaksujemy ręce i wracamy do PI. Powtórz 8-10 razy.
 14. Trzymamy różdżkę za końce, popychamy ją lewą ręką, unosząc prawą rękę, ustawiając drążek w prawo. Następnie powtórz na drugą stronę i na przemian ręce.
 15. Trzymamy różdżkę obiema rękami przed sobą, wykonujemy okrężne ruchy do przodu, podnosząc ręce tak wysoko, jak to tylko możliwe. Następnie powtórz obrót w przeciwnym kierunku.
 16. Różdżka jest trzymana pośrodku w prawej ręce, przenosimy ją z prawej strony na lewo, a następnie na odwrót. Trzymaj ręce uniesione na wysokości ramion.
 17. Zaczniemy różdżkę za plecami i podnosimy ją w prawo, popychając ją lewą ręką, a następnie w lewo, popychając prawą ręką.
 18. Trzymamy kij z dala od nas, jeden koniec na podłodze. Rozciągamy się, wyciągamy ręce nad różdżką, obniżamy ciało.