Dla wielu kobiet bieganie jest ulubionym. sport . W tym samym czasie podczas treningu ból może wystąpić podczas lub po biegu. Wielu zainteresowanych jest pytaniem, dlaczego strona boli podczas biegania i jak tego uniknąć w przyszłości.

Przyczyny bólu

Należy powiedzieć, że ból może wystąpić zarówno u doświadczonych zawodników biegaczy, jak i u początkujących. Główne powody mogą być następujące:

  • słaba rozgrzewka przed joggingiem;
  • przejadanie się lub późne posiłki;
  • nienormalne oddychanie i tempo;
  • choroby przewlekłe.

Warto zwrócić uwagę na to, że ból może wystąpić w różnych częściach ciała. Dość często, po uruchomieniu, prawa strona boli ze względu na fakt, że wątroba jest wypełniona krwią. Dzieje się to w następujący sposób: w stanie normalnym lub w spoczynku krew nie krąży w krwioobiegu, ale znajduje się w tzw. Rezerwie. Podczas ćwiczeń redystrybucja odbywa się w taki sposób, że większość krwi trafia do mięśni. Ale ponieważ ciało nie ma czasu na rozgrzewkę, a krew nie jest w stanie szybko rzucić z narządów jamy brzusznej. Dlatego przesycie krwi w wątrobie powoduje jej wzrost i nacisk na jej kapsułki, wywołując w ten sposób napady bólu. Lewa strona boli podczas biegu, gdy ten sam proces zachodzi ze śledzioną.

Co robić, gdy twoja strona boli podczas biegu?

Po wyjaśnieniu, dlaczego strona boli podczas biegu i eliminuje możliwość chorób patologicznych i przewlekłych, możesz uciec się do niektórych tajemnic, które zmniejszają ból.

Tak więc, na przykład, z bólem w boku, nie możesz nagle zatrzymać się. To nie tylko nie łagodzi nieprzyjemnych wrażeń, ale także je zwiększa. Najlepiej zmniejszyć prędkość biegu i spróbować odzyskać oddychanie . W tym przypadku musisz wdychać przez nos i wydychać ustami.

Możesz zmniejszyć ból, naciskając trzy palce na obszarze, w którym odczuwasz najsilniejsze skurcze. Musisz trzymać palce, aż dyskomfort zniknie.

Jeśli ból w boku jest dość powszechny, powinieneś kupić szeroki elastyczny pasek z rzepem iw momencie pojawienia się bólu po prostu go dokręcić. To znacznie ułatwi stan.