Posiadanie smukłej i pięknej sylwetki cieszy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. I rzeczywiście, jak przyjemnie jest patrzeć na siebie w lustrze i złapać zazdrosne i pełne podziwu spojrzenia tych, którzy są wokół ciebie, kiedy sam wiesz o swojej doskonałości. Ale młodzież, zdrowie i uroda to rzeczy, które szybko mijają. Nie ma czasu na przeglądanie, ponieważ lata przewijają się przez najlepsze strony życia, a wygląd wymaga tego, co najlepsze. Skóra nie jest już tak gładka, włosy nie są tak grube, ale najbardziej irytujące jest to, że brzuch zaczął rosnąć. I skąd się wziął? I ogólnie, dlaczego i z jakiego powodu brzuch rośnie u mężczyzn i kobiet? Spróbujmy zrozumieć to trudne pytanie.

Dlaczego brzuch rośnie u kobiet?

Kobiece ciało jest bardzo skomplikowaną rzeczą. Każdego miesiąca dochodzi do cyklicznych zmian, które mogą być ukoronowane ciążą i narodzinami nowego mężczyzny. Cała armia gruczołów wydzielania wewnętrznego połączona w systemie hormonalnym kontroluje ten proces. I podczas gdy działa płynnie, jak zegar, kobieta ma piękne formy. Ale to tylko jedna z części mechanizmu, która zawodzi, a wszystkie nieszczęścia, które wyglądają na bardzo otyłe, wydają się padać na biedną kobietę. Jakie choroby i dlaczego żołądek rozwija się u kobiet?

Najczęściej gromadzenie tłuszczu na żołądku oznacza brak produkcji żeńskich hormonów płciowych, estrogenów. Proces ten kontrolowany jest przez przysadkę mózgową, niewielki gruczoł umiejscowiony w samym centrum mózgu. W rzeczywistości przysadka mózgowa jest odpowiedzialna za bardzo wiele funkcji naszego ciała. Od jego pracy zależy wysokość i waga, a nawet kolor oczu. Kontroluje również wszystkie gruczoły wydzielania wewnętrznego. A jeśli aktywność przysadki mózgowej zmniejsza się, wpływa to na funkcjonowanie tarczycy i jajników. Po prostu słabną. Nadnercza, które produkują męskie hormony, przejmują kontrolę. Ten ostatni, jak wiecie, uwielbia osiedlać się w tłuszczu brzusznym. To jest schronienie dla siebie. W przybliżeniu ten sam mechanizm odpowiada na pytanie, dlaczego brzuch rośnie u mężczyzn i kobiet w wieku. Jedyna różnica polega na tym, że początek menopauzy jest zjawiskiem naturalnym.

Dlaczego brzuch rośnie u mężczyzn?

Wzrost wielkości talii u mężczyzn może również wiązać się z zaburzeniami hormonalnymi, którym często towarzyszy niepłodność i impotencja. Cóż, albo spadek siły seksualnej. Ale nie w niektórych hormonach ma znaczenie. Przyczyną wzrostu brzucha mogą być inne choroby. Na przykład gruczolak prostaty lub gruczolak prostaty, choroby serca lub układu oddechowego, niechęć do aktywności i pragnienie tłustych potraw, predyspozycje genetyczne i cały szereg różnych dolegliwości. Wszystkie one w pewnym stopniu dotyczą kobiet, ale istnieje inna męska przyczyna otyłości - ta niekontrolowana miłość do piwa.

Dlaczego piwo rośnie z brzucha?

I dlaczego dokładnie u mężczyzn, tak jakby kobiety nie piły tego spienionego napoju? Piją, oczywiście, i że grzechem jest też chowanie się, otłuszczenie. Ale mają tłuszcz przechowywany w typowych miejscach żeńskich: na udach, piersiach i pośladkach. Żołądek cierpi ostatni. Ale przedstawiciele silniejszego seksu przybierają tłuszcz z brzucha. Po pierwsze, dla nich jest to typ otyłości i typowy. Po drugie, ponieważ piwo jest podawane z wysokokaloryczną żywnością, solonymi orzechami i krakersami, suszonymi rybami i smażonym mięsem. Ponadto, podczas picia piwa, nikt zwykle się nie spieszy. Wszyscy siedzą i rozmawiają spokojnie, a potem idą spać. I wreszcie, po trzecie, w piwie są analogi żeńskich hormonów, które negatywnie wpływają na męskie ciało. Zmniejszają poziom androgenów w organizmie męskim, powodując nierównowagę hormonalną. Почему от пива растет живот Wszystkie trzy czynniki łącznie mogą prowadzić do bardzo złych wyników.

Co zrobić, gdy brzuch zaczyna rosnąć?

Jeśli nie jesteś zwolennikiem złych nawyków, obserwuj siebie, kochaj sport, dużo chodź i nie lubisz długiego siedzenia przy komputerze, a twoja waga zaczyna ci przeszkadzać, natychmiast udaj się do lekarza. Mając czas na przechwycenie wzrostu brzucha na samym początku, możesz bardzo szybko powrócić do normy i zapobiec wielu początkowym chorobom. Uważajcie więc na siebie, a wasze ciało odwzajemni was.