Wiele kobiet wybierających metodę odchudzania preferuje sprawność fizyczną. W prawie każdym mieście jest klub, w którym odbywają się zajęcia, możesz trenować na siłowni lub w grupach. Ale powinieneś wiedzieć, że niektóre ćwiczenia i ćwiczenia mogą uszkodzić ciało i przyczynić się do pojawienia się poważnych chorób.

Środki ostrożności

Zasadniczo wszyscy mówią tylko o korzyściach z treningu fizycznego, bez myślenia o możliwych problemach. Każde ćwiczenie ma własne niuanse spełnienia, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli regularnie popełnisz błąd, nie tylko nie uzyskasz pożądanego rezultatu, ale także zaszkodzisz swojemu ciału. Dlatego nawet jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, koniecznie skonsultuj się z trenerem w klubie fitness.

Uważaj na siebie

Bardzo rzadko, osoby, które zajmują się sprawnością fizyczną, obserwują plecy, chociaż kojarzą się z nim przede wszystkim z urazami. Wykonując nawet najbardziej prymitywne ćwiczenia, możesz uszkodzić kręgosłup. Na przykład jeden z głównych warunków treningu w pozycji na plecach - dolna część pleców powinna być mocno dociśnięta do podłogi. Ale u wielu kobiet mięśnie są tak słabo rozwinięte, że nie mogą nad nim zapanować, co powoduje obrażenia dolnej części pleców. Oto lista czynności, które mogą zranić kręgosłup:

  • krok aerobiku;
  • taniec brzucha;
  • intensywny bieg

Aby tego uniknąć, zaleca się wykonywanie ćwiczeń w celu wzmocnienia pleców. Jeśli chodzi o trening, unikaj tych, którzy mogą zranić kręgosłup.

Zwróć uwagę na stan twoich stawów

Podczas biegania, jazdy na rowerze, step-aerobiku itp. Twoje stawy są bardzo obciążone. Dlatego też, jeśli masz jakiekolwiek choroby i problemy ze stawami, wtedy wybór ćwiczeń fizycznych należy podejść z pełną odpowiedzialnością. Jeśli zdecydujesz się na jazdę, najpierw zacznij od niewielkiej odległości, aby połączenia były wykorzystywane do obciążenia. Posłuchaj, co mówi ci twoje ciało, jeśli odczuwasz dyskomfort, przestań i skonsultuj się ze swoim trenerem i lekarzem.

Oglądanie piersi

Podczas treningu kobieca pierś "żyje własnym życiem". Podskakuje, robiąc coś w rodzaju ósemek i tym podobnych w powietrzu, co jest szkodliwe dla więzadeł i skóry, a im większy rozmiar, tym większy problem. Po takich treningach klatka piersiowa może zwisać i nie wygląda pięknie. Dlatego do fitnessu zaleca się stosowanie specjalnych biustonoszy sportowych, które zmniejszają oscylacje piersi o 78%.

Piękny i płaski brzuch

Prawdopodobnie marzy o każdej kobiecej reprezentacji płaski brzuch i piękna talia. Czasami jednak udoskonalone treningi i diety nie przynoszą pożądanych rezultatów. Jeśli naciskasz dużą liczbę razy, mięśnie są w stałym tonie, co jest niepożądane, ponieważ wywierają nacisk na narządy wewnętrzne. "Pułapki" szkolenia1 Z powodu takiego treningu wpływa się przede wszystkim na jelito, którego funkcje mogą być osłabione. Aby pozbyć się tego problemu, wykonuj ćwiczenia brzucha z umiarem i na przemian je przeprowadź rozciąganie .

Zachowaj równowagę wodną w organizmie

Podczas kondycji ciało dużo się poci. Jeśli bilans wodny nie zostanie uzupełniony, może wystąpić odwodnienie, które przyczynia się do pojawienia się zmęczenia, a nawet szoku termicznego. Aby tego uniknąć podczas ćwiczeń, pić 20 ml niegazowanej wody co 20 minut. Nie zapomnij też pić po zakończeniu treningu.

Są to problemy, których możesz się spodziewać podczas zajęć fitness, jeśli zastosujesz się do zaleceń, wtedy trening odniesie tylko korzyści.