Aminokwasy, podobnie jak inne gatunki żywienie sportowe , dla wygody sportowców wydawane są w różnych formach. Ktoś wygodniej jest przyjmować tabletki i kapsułki, a ktoś woli płynne aminokwasy. Eksperci są pewni: jest płynny - optymalna opcja do odbioru aminokwasów. Wynika to z ich relatywnie wyższej ceny. W takim przypadku można wybrać standardową butelkę lub płynne kapsułki. Zastanów się, jak wziąć aminokwasy w kapsułkach.

Aminokwasy w kapsułkach: dwa rodzaje

Kapsułki są bardzo wygodne: możesz zabrać je ze sobą, aby wziąć natychmiast po treningu, podróżować z nimi i zawsze mieć je pod ręką w momencie, gdy są potrzebne. Wynika to z ich rosnącej popularności.

Kapsułki mogą zawierać suche aminokwasy lub płyn. W pierwszym przypadku uzyskuje się bardziej niepozorne warunki przechowywania i związaną z tym wygodę, w drugim - bardziej skuteczną, zdaniem ekspertów, ekspozycję. Co wybrać z tego - zdecyduj sam, na podstawie jakich warunków i możliwości masz.

Jak pić aminokwasy w kapsułkach?

Aby wybrać właściwy czas na przyjęcie, należy wziąć pod uwagę, kiedy organizm jest gotowy na trawienie tego produktu i kiedy aminokwasy są wymagane przez organizm. Dlatego zaleca się je przyjmować 20 minut przed posiłkiem lub bezpośrednio podczas posiłku. Dodatkowo są dodatkowo pijani po treningu i przed snem. Jeśli zażywasz BCAA, należy je wypić natychmiast po ćwiczeniach, kiedy są one najlepiej wchłaniane.

Nie powinieneś arbitralnie wybierać i przepisywać swojego własnego odżywiania sportowego - skonsultuj się z nim przed doświadczeniem z doświadczonym trenerem, który nie tylko doradzi Ci optymalny reżim i dawkowanie, ale także powie ci, jak połączyć aminokwasy z innymi rodzajami żywienia sportowego.