Istnieje wiele rodzajów żywienia sportowego - białka, aminokwasy, przybierania na wadze, spalacze tłuszczu - i cała ta różnorodność ma swoje własne zalecenia dotyczące stosowania. Niektóre pokarmy należy przyjmować przed ćwiczeniami, inne przed snem. Zastanówmy się, jak prawidłowo wziąć aminokwasy, aby przyniosły one organizmowi maksymalną korzyść.

Aminokwasy: cechy i działanie

Aminokwasy Weź tych sportowców i sportowców, dla których ważne jest, aby szybko powrócić do zdrowia po treningu, aw konsekwencji zwiększyć masę mięśniową. U dziewcząt, w każdym przypadku, porusza się wolniej po prostu ze względu na swoje naturalne cechy, ale przy odpowiednim odżywianiu sportowym sytuacja ta może być znacznie poprawiona.

Zanim użyjesz aminokwasów, ważne jest, aby zrozumieć ich mechanizm działania. Jak wiadomo, ta substancja jest podstawą, na której tworzone są komórki białkowe, które są materiałem budulcowym dla mięśni. Zdobądź je poprzez podział białka lub syntezę chemiczną. Pierwsza opcja jest lepsza, ponieważ organizm może reagować na czystą "chemię" za pomocą najbardziej nieprzewidywalnej metody.

Kiedy człowiek przyjmuje shake proteinowy, lub po prostu białko, jego ciało, trawiąc je, rozkłada cząsteczki białka na mniejsze części, ekstrahuje aminokwasy i, przy ich udziale, syntetyzuje białko, aby zbudować tkankę mięśniową. Akceptacja aminokwasów, już wybranych środkami chemicznymi, pomaga ciału przejść przez etapy samoselekcji i natychmiast "wprawić w ruch" otrzymaną dawkę substancji. Pozwala to zmaksymalizować czas regeneracji po treningu.

Jak korzystać z aminokwasów?

Pamiętaj, że w każdym razie przed piciem aminokwasów powinieneś zwrócić się do swojego trenera i omówić z nim możliwość stosowania takich suplementów. Pozwoli ci to nie pomylić się przy wyborze i pozyskać autorytatywne wsparcie profesjonalisty, a więc nie popełnić irytujących błędów, które często zdarzają się osobom rozpoczynającym przygodę w zakresie kulturystyki lub innych sportów siłowych.

Rozważ bardziej szczegółowo, jak pić aminokwasy:

  1. Aminokwasy wytwarzane są w czasie, kiedy mogą być maksymalnie wchłaniane przez organizm - tym razem 20 minut przed posiłkiem lub bezpośrednio podczas posiłku.
  2. Drugim najważniejszym postulatem jest to, że przyjmowanie aminokwasów jest konieczne, gdy ciało potrzebuje ich źle - to jest 20 minut po zakończeniu treningu.
  3. Niektóre źródła zalecają picie aminokwasów przed snem, ale tradycyjnie w tym czasie weź wolne białko lub kazeinę. Jest to bardziej naturalna substancja, która powoli rozpada się w ciele i zapewnia niezbędny materiał do odbudowy i budowy mięśni podczas snu.
  4. Jeśli wybierzesz BCAA wtedy powinny być tradycyjnie przyjmowane natychmiast po ćwiczeniach.
  5. jak pić aminokwasy

W kwestii sposobu przyjmowania aminokwasów ważne jest dawkowanie. W przypadku każdego produktu jest inny, więc powinieneś skupić się na danych wskazanych przez producenta na produkcie. Jeśli dawka jest wskazana tylko dla mężczyzn, dziewczynki powinny ją zmniejszyć o co najmniej jedną czwartą.

Aminokwasy i alkohol

Od dawna wiadomo, że sport i alkohol nie są kompatybilnymi rzeczami. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy akceptują różne dodatki sportowe, w tym białka. Faktem jest, że alkohol hamuje wzrost mięśni, a aminokwasy przyczyniają się do niego. W ten sposób nie tylko się nie poruszysz, ale także spowoduje poważne uszkodzenie wątroby i innych narządów wewnętrznych.