Żywienie sportowe coraz większa część życia fanów sportu. Niestety, nowoczesne produkty nie są w stanie zapewnić codziennej potrzeby organizmu dla składników odżywczych. Chleb stał się całkowicie płynny, żółtka jaj są nienaturalnie pomarańczowe - tak, że wygląda jak wioska. Kurczaki brojlery z półek supermarketów bezpośrednio wydzielają hormony, aw prywatnych gospodarstwach nie ma gwarancji, że zwierzęta były karmione wysokiej jakości surowcami.

Dlatego dla osoby, która monitoruje swoje zdrowie, obowiązkowe jest przyjmowanie dodatkowych witamin i minerałów. A ludzie aktywnie zaangażowani w sport potrzebują dodatkowego źródła białka. Dlatego dzisiaj powiemy ci, jak prawidłowo wstrząsnąć białkiem.

Z czego składa się shake proteinowy?

Opierając się na nazwie, nietrudno zgadnąć, że większość substancji w takim koktajlu składa się z białek. Najprostszy shake proteinowy można wykonać samemu. Aby to zrobić, niskotłuszczowy twaróg musi być zmieszany z mlekiem, aby uzyskać konsystencję jogurtu lub więcej płynu. Możesz dodawać wszelkie nie kwasowe owoce i jagody: banan, brzoskwinie, melony, jeżyny, truskawki, jagody itp. W końcu otrzymasz pyszny, świeży i naturalny koktajl proteinowy.

Istnieją gotowe mieszanki do przygotowania koktajli proteinowych. Zwykle są rozcieńczane wodą bezpośrednio przed użyciem.

Możesz jednak użyć chudego mleka. Takie mieszaniny różnią się pochodzeniem białka. Może to być:

  • białko jajeczne - jest ekstrahowane z białka jaja, najbardziej kompletnego w składzie aminokwasów, a także ma maksymalną strawność;
  • białko serwatkowe - pochodzące z serwatki. Ma dobrą przyswajalność, należy do "szybkich białek", nadaje się do zamykania okna białkowego po treningach;
  • kazeina jest białkiem mleka, szczególnie dużo zawarta jest w serze. Jest raczej powoli wchłaniany, dlatego jest najbardziej odpowiedni do stosowania przed snem lub rano, aby zapewnić odżywianie mięśniom przez długi czas;
  • Białko sojowe - najtańszy rodzaj białka - warzywo, jest ekstrahowany z soi. Odpowiedni dla wegetarian, ale nie jest zalecany dla mężczyzn w dużych dawkach.

Jak zrobić shake proteinowy?

Na drodze shake proteinowy , nie ma specjalnych tajemnic. Jeśli jest to mieszanka, rozcieńczamy 1-3 miarki wodą w temperaturze pokojowej, zaleca się jej natychmiastowe użycie w ciągu 10 minut. jak zrobić shake białka Przygotowaną mieszaninę można przechowywać w lodówce do 3 godzin, więc jeśli to nie zadziałało od razu, jest w porządku.

Jeśli sam przygotujesz sobie koktajl, lepiej wziąć niskotłuszczowy ser i mleko. Organizmowi rzadko brakuje tłuszczu przy zrównoważonej diecie, więc nie należy nadużywać 18% wiejskiego sera wiejskiego i 6% mleka. Koktajl z niskotłuszczowych produktów zapewni niezbędną ilość białka i aminokwasów, a jednocześnie będzie pozbawiony dodatkowych kalorii. Podczas gdy koktajl wykonany z produktów o większej zawartości tłuszczu, bardziej nadaje się jako zamiennik pełnego posiłku.