Wushu to system wszystkich ćwiczeń, które jesteśmy przyzwyczajeni do wywoływania chińskiej gimnastyki. Absolutnie wszystkie kompleksy stworzone w Chinach są nazywane wushu. Oznacza to, że dla Chińczyków słowo "wushu" oznacza to samo, co dla nas słowo "gimnastyka".

Chińskie ćwiczenia, takie jak chińska wysoko rozwinięta cywilizacja, mają historię tysięcy lat. Prawdopodobnie dzięki temu starożytności Chińczycy nie wyobrażają sobie życia bez wushu. Będąc w Chinach, można zobaczyć, jak ludzie w każdym wieku biorą udział w porankach w licznych parkach, powtarzając ćwiczenia dla mistrzów wushu, których liczby nie można policzyć. Jednocześnie my, Europejczycy, musimy zrozumieć i zdać sobie sprawę, że ćwiczenia chińskiej gimnastyki dla Chińczyków nie są kultem zdrowych sposób życia , demonstracja ich "awansu" lub czegoś innego, to po prostu bardzo stary zwyczaj.

Korzyści

Przede wszystkim chińskie ćwiczenia są dobre dla stawów. Podstawa gimnastyka stawowa - Jest to trening statyczny, gdy obciążenie jest podawane na mięśnie i więzadła, podczas gdy stawy odpoczywają. Jest to gimnastyka stawowa i jest podstawą wushu. Są to liczne stojaki, w których początkujący muszą stać przez około minutę, a prawdziwi mistrzowie mogą trzymać ich jeszcze przez kilka dni.

Ćwicz

Wykonamy podstawowe chińskie ćwiczenia, które przydadzą się w utracie wagi oraz w harmonii umysłu i ciała.

  1. Jeździec - nogi szersze niż ramiona, kolana zgięte pod kątem prostym. Ręce przed klatką piersiową, pośladki "wciągnięte", plecy i miednica powinny tworzyć linię prostą. Kolano nie sprzyja skarpetce. Wyobraź sobie, że siedzisz na krześle. Jest to wspaniałe chińskie ćwiczenie kręgosłupa, które usuwa z niego obciążenie, ponieważ ciężar z górnej połowy ciała jest przenoszony przez miednicę na nogi, dlatego nowoprzybyli mają niezwykłe uczucie ciężkości w kończynach.
  2. Archer - rozkładanie jeźdźca. Kolano przedniej nogi jest wygięte pod kątem prostym, tylna noga jest przedłużona, palec u nogi widzi pod kątem 45 °.
  3. Dragon - rozłóż ciało od łucznika w kierunku prostej nogi. Kucamy poniżej, skarpetka prostej nogi patrzy do przodu, zgięte kolano skręca pod kątem 45 stopni. Wyciągamy jedną rękę wzdłuż nogi, drugą trzymamy za pół zagiętą, a szczotka tworzy "haczyk".
  4. Crane - wstań, opierając się na wydłużonej nodze. Podnosimy zgiętą nogę, stopa opiera się o udo prostej nogi, chwytamy ją dłonią. Drugie rozdanie jest rozciągnięte nad twoją głową, nadgarstek rozłożony jest jak tarcza.
  5. Modliszka - waga pozostaje na prostej nodze, połowa kolana zgięta. Opuszczamy drugą nogę na podłogę, utrzymujemy "pusty" koniec skarpety - ciężar jest całkowicie na drugiej nodze. Ręce przed tobą w postawie walki.
  6. Wracając do stojaka kierowcy, wykonujemy wszystkie stojaki na drugiej nodze.