Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, więc w 90% przypadków poradą będzie uniknięcie stresu. Jak pozbyć się stresu, nie wypadając z nowoczesnego rytmu życia? Nie wszyscy przecież mają okazję uciec od stresu w spokojnym miejscu i odpocząć, spotykając się z brzaskiem nad morzem. Z jednej strony odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się stresu leży na powierzchni - konieczne jest wyeliminowanie przyczyny stresu, a wszystko się ułoży dla Ciebie. Ogólnie rzecz biorąc, jest to prawdą, ale bez poważnej analizy okoliczności pomagających w stresie dzień po dniu, nie ma potrzeby rozmawiania o pozbyciu się go. Ale nawet po zrozumieniu siebie, niemożliwe jest rozwiązanie problemu za jednym zamachem, przez jakiś czas, przez bezwładność, nadal pozostajemy w stanie, który nie jest dla nas komfortowy. Aby pomóc sobie, możesz użyć następujących środków stresu.

Jak pozbyć się stresu - weź witaminy

Co trzeba wziąć ze stresu, jakie witaminy pomogą sobie z tym poradzić? Jeśli lekarz zaleci leczenie stresu, to oprócz środków uspokajających, zdecydowanie zaleci przyjmowanie następujących witamin: witamin C, E i B (w szczególności B1, B5, B6 i B9). I możesz wziąć oba kompleksy witamin i pomóc swojemu ciału pozbyć się stresu za pomocą odpowiedniego jedzenia. Oprócz tych witamin w diecie muszą być obecne pokarmy bogate w żelazo i magnez.

Jak pozbyć się stresu poprzez muzykę?

Wszyscy wiemy, że muzyka ma ogromny wpływ na człowieka, więc używa go, aby pozbyć się stresu. Czego potrzebujesz, aby słuchać, aby odetchnąć od stresu? W praktyce medycznej tradycyjnie stosuje się muzykę klasyczną. Na przykład aria z Suity Bacha nr 3, fragment z koncertu nr 2 Rachmaninowa i krótki fragment z koncertu nr 1 Czajkowskiego (pierwsza część). Często też wykorzystuję muzykę instrumentalną współczesnych kolektywów. Ogólnie rzecz biorąc, można słuchać wszelkich utworów, które pomagają się zrelaksować, co prowadzi do dobrego samopoczucia.

Ćwiczenia na stres

Istnieją specjalne ćwiczenia w celu złagodzenia stresu lub ochrony przed nim.

  1. Arkusz papieru i pisaków lub kredek pomoże złagodzić stres i uspokoić. Rysuj linie na papierze - cokolwiek. Konieczne jest narysowanie ze spokojną lewą ręką (jeśli jesteś leworęczny, potem prawy), całkowicie zanurzone w swoich własnych doświadczeniach. Prowadź linie, wybierz kolor zgodnie z Twoim nastrojem. Rysując jedną stronę arkusza, odwróć ją i napisz 8-10 słów najlepiej opisujących twój stan. Nie myśl długo, napisz, co przychodzi na myśl. Po uważnym przyjrzeniu się ulotce przeczytaj, co napisałeś i z przyjemnością przełamuj ulotkę. Kawałki rzutu papieru.
  2. Jeśli stres jest spowodowany przez trudny do rozwiązania problem, jak ci się wydaje, wykonaj następujące ćwiczenie. Usiądź, jak chcesz, zamknij oczy i zrelaksuj się. Wyobraźcie sobie, że przeszkadzacie wam z boku, stopniowo włączajcie się w to zdjęcie bliskich sąsiadów, rozszerzcie go najpierw do wielkości miasta, po kraju i całej planety. Ale nie poprzestawajcie, wyobraźcie sobie Układ Słoneczny, poczujcie nieskończoność Kosmosu, a następnie wróćcie do problemu i spróbujcie o tym porozmawiać w kilku słowach. W miarę postępu ćwiczenia problem przestaje wydawać się ważny i nierozpuszczalny.
  3. Jak uratować się przed stresem? Wielu ekspertów radzi, aby nauczyć się oddychać. Ze stresem nasz oddech staje się coraz częstszy, a my znoszę tę sytuację znacznie gorzej. Aby przywrócić normalne oddychanie, wykonaj następujące czynności: Как уберечь себя от стресса
  • wyprostować się podczas leżenia lub siedzenia;
  • połóż rękę na brzuchu;
  • oddychać jak zwykle, ale patrz, jak porusza się brzuch i klatka piersiowa;
  • spróbuj oddychać, aby poruszał się tylko brzuch;
  • wdychaj powoli przez nos, licząc do 5;
  • Przy 5, wstrzymaj oddech i powoli wydychaj przez nos, lekko naciskając na brzuch.

To ćwiczenie należy wykonać w ciągu 5 minut.