Czy możesz myśleć w swoim beztroskim dzieciństwie, że kiedy dorośniesz i staniesz się "ważną ciotką", wrócisz do swojej zwykłej przygody - skakania na linie? Tak, nie wiedziałeś i nie rozumiałeś, jaką korzyść ma ta gumowa lina w twoich rękach. Dlaczego skakałeś przez cały dzień? Właśnie tak. Więc teraz nic nie zrobisz. Aby spędzić czas na skakaniu, musisz być przekonany o korzyściach płynących z utraty wagi. Oto, co teraz zrobimy.

Korzyści

Skakanie po linie - wydajniejsza praca i pływanie, utrata energii na godzinę wynosi 720 kalorii. Skakanka jest idealnym sposobem na zrzucenie wagi i utrzymanie dobrego zdrowia, wyobraź sobie:

  • poprawia wytrzymałość mięśnia sercowego;
  • twoje oddychanie staje się głębsze i bardziej mierzone, zwiększa się objętość twoich płuc;
  • ręce pracują wiele razy więcej niż wtedy jogging ;
  • jakiś niewinny skok przesuwa mięśnie nóg, kręgosłupa i brzucha;
  • schudniesz;
  • uczysz się amortyzacji na własnych nogach;
  • Zaciskasz problematyczne wewnętrzne uda.

I to jest tylko pierwsza rzecz, która przychodzi do głowy na wzmiankę o skakance.

Podczas treningu

Zanim zaczniesz skakać z liną do utraty wagi, rozgrzej swoje mięśnie na łatwy i krótki bieg. Skakanka należy do klasy urządzeń sercowo-naczyniowych, co oznacza, że ​​utrata wagi zostanie przeprowadzona ze względu na przyspieszone tempo pulsu. Tutaj musisz być uważny. Od czasu do czasu, przynajmniej na początku zajęć, słuchaj swojego ciała, w takim przypadku zatrzymaj się. Kiedy robisz przerwy, aby przywrócić oddychanie, zmierz impuls przez 6 sekund i pomnóż przez 10. To będzie wynik za minutę. Maksymalny dopuszczalny impuls obliczany jest w następujący sposób: 220 - twój wiek.

Za jedną minutę średnio wykonasz co najmniej 70 zwojów za pomocą skakanka. Oznacza to, że skakanka do utraty wagi nie może być wykonana w zwolnionym tempie, relaksująca.

Czas trwania treningu powinien wynosić 15 minut, jeśli chcesz wytrenować wytrzymałość, oddychanie i serce oraz 30 minut, jeśli chcesz szybko schudnąć i dokręcić formularz.

Musisz skakać na skarpetkach, w każdym razie nie na piętach. Tylko w ten sposób można wchłonąć, to znaczy chronić stawy i kręgosłup przed przeciążeniem.

I jeszcze jedno: twoje buty powinny być zaprojektowane do skakania. Mogą to być trampki dla siatkarzy lub koszykarzy, podeszwa powinna być prążkowana, wysoka z wypełniaczem helowym.

Wybór liny

Dziś w sprzedaży można znaleźć nie tylko nostalgiczną gumową skakankę, ale także linę elektroniczną i skakanki z obciążeniem. Elektroniczne skakanki liczą liczbę skoków, a skakanie z większą masą są popularne wśród bokserów i zapaśników. Korzyści z skakania Istnieją również liny skaczące dla dodatkowych szybkich skoków.

Środki ostrożności

Jeśli podczas zajęć poczujesz zawroty głowy, poczujesz się źle lub utracisz równowagę, powinieneś przestać i przerwać zajęcia na jakiś czas. Najprawdopodobniej przyczyna spadku ciśnienia, albo twoje ciało ostro otrzymało nieznośny ładunek i nie ma czasu na powrót do zdrowia.

Skakanka jest przeciwwskazana dla każdego, kto cierpi na choroby serca, ma problemy z krążkami międzykręgowymi. Nie możesz rozpocząć treningu na pełnym brzuchu, a także jeśli masz za dużo nadwaga (aby uniknąć stresu na sercu). Jeśli masz skłonność do nagłych spadków ciśnienia, nie zaleca ci się angażowania w tak intensywny widok.