Jeśli wcześniej uważano, że odżywka dla sportowców została stworzona specjalnie dla mężczyzn, teraz, gdy kobiety długo zajmowały silne pozycje i sporty, producenci starają się sprostać ich potrzebom. Dziś, mimo że wielu wciąż obawia się "chemii", odżywianie sportowe dla dziewcząt nie wydaje się czymś zupełnie niezwykłym - wręcz przeciwnie, jest dość popyt.

Odpowiednie odżywianie sportowe dla dziewczynek

Ponieważ ciało kobiety jest ułożone inaczej niż ciało mężczyzny, odżywianie sportowe będzie się różnić - w dawce i składzie. Co więcej, nie wszystkie suplementy, jakich potrzebują mężczyźni, będą popularne wśród dziewcząt - w końcu cele treningu z nimi są zazwyczaj inne. Jeśli dla mężczyzny jest to zestaw masy mięśniowej i piękna ulga, to dla dziewczyny często - utrata masy i tonizujących mięśni, a także zmiana składu ciała w skradanie tkanki mięśniowej, zamiast tłuszczu.

Rozważ najlepsze opcje żywienia sportowego dla kobiet:

  1. Białka. Białko to druga nazwa białka, a białko jest głównym materiałem budulcowym dla mięśni. Z reguły jest akceptowany przez tych, którzy chcą uzyskać masę mięśniową lub zastąpić ją istniejącym tłuszczem. W pierwszym przypadku koktajle proteinowe są dodawane do głównej diety, w drugiej zastępują niektóre posiłki. Czasami jest stosowany w celu utraty wagi, ale wtedy podstawowa dieta jest przycięta.
  2. Aminokwasy . Ten rodzaj odżywiania sportowego jest akceptowany z tymi samymi celami co białka, jednak szybki powrót do zdrowia nie jest tak ważny dla kobiet, ponieważ z reguły nie trenują tak intensywnie i nie aspirują do mięśni wolumetrycznych.
  3. Witaminy. Odżywianie sportowe dla kobiet tego rodzaju jest bardzo poszukiwane, ponieważ dzięki intensywnemu treningowi zasoby mineralne danej osoby szybko się wyczerpują. Ponadto, w przeciwieństwie do konwencjonalnych kompleksów aptecznych, zawiera dokładnie te substancje, które są potrzebne zawodnikowi, a nie przeciętnemu człowiekowi. Jednakże, jeśli masz dobre odżywianie, w którym znajdują się zboża, warzywa, owoce i mięso, ten dodatek nie będzie dla ciebie przydatny.
  4. Kolagen. Skóra i stawy biorą kolagen co ma znaczenie zarówno przy gwałtownym spadku masy, jak i przy dużym obciążeniu. Czy powinienem wziąć to specjalnie dla ciebie, powiedz o tym trenerowi lub lekarzowi sportowemu.
  5. Spalacze tłuszczu Jest to najważniejszy suplement dla kobiet, ponieważ w płeć piękną ciało zaprojektowano w taki sposób, aby łatwo gromadzić się w tłuszczu i bardzo trudno jest zniknąć. Jednak nie każdy spalacz tłuszczu przyniesie efekt: ze względu na zwiększony popyt na tę kategorię często spotyka się podróbki. Warto pozyskiwać takie fundusze tylko za radą trenera lub lekarza sportowego (najprawdopodobniej doradzi ci L-karnityna) i tylko w zaufanych sklepach.

Nie zapominaj, że zawsze możesz dokonać wyboru na rzecz naturalnego żywienia sportowego. Zamiast białka jedz kurczaka, ryby i twarożek, zamiast witamin - jagody, warzywa i owoce, a zamiast spalacza tłuszczu - kawę.

Jak wybrać żywienie sportowe?

Aby wybrać żywienie sportowe, należy skonsultować się z lekarzem lub trenerem. Nie zaleca się przyjmowania takich leków bez pozwolenia, ponieważ możesz wyrządzić ciału więcej szkody niż pożytku. Ponadto należy unikać takich dodatków:

  1. Gainers. Ten produkt nie jest odpowiedni dla każdego mężczyzny, nie wspominając o dziewczynkach. W związku z tym jest za dużo kalorii witaminy żywieniowe dla kobiet Zawsze jest duża szansa, aby uzyskać warstwę tłuszczu podskórnego.
  2. Anabolicy. Niewiele dziewcząt zdecyduje się nakłuć sterydy anaboliczne (męskie hormony), ale są pewne. Taka interwencja w hormony może źle wpłynąć na zdrowie całego organizmu.
  3. Kreatyna Suplement ten jest wysoce wyspecjalizowany - jest potrzebny tylko do uzyskania siły, a jeśli nie jesteś zaangażowany w podnoszenie ciężarów, nie ma potrzeby stosowania kreatyny.

Na pytanie, czy żywienie sportowe jest szkodliwe, można powrócić bez końca, ponieważ specjaliści nie mają jednego zdania w tej sprawie. Każdy podejmuje decyzję dla siebie.