Ludzie, którzy pracują na zestawie masy mięśniowej, często myślą o przyjmowaniu suplementów, a w większości przypadków wybór padł na kreatynę. Zastosuj go w dwóch formach: w postaci kapsułek i proszku. W drugim przypadku technika jest skomplikowana przez fakt, że konieczne jest prawidłowe obliczenie i zmierzenie dawki, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak pić kreatynę w proszku, aby osiągnąć wyniki, ale bez żadnych szkód. Do tej pory istnieje wiele różnych schematów, ale tylko niektóre z nich zasługują na uwagę.

Jak używać kreatyny w proszku?

Do tej pory istnieją dwie główne możliwości zażywania kreatyny, rozważaj każdy z nich bardziej szczegółowo.

Wraz z pobieraniem . Technika ta opiera się na fakcie, że najpierw trzeba wypić środek w potrójnych dawkach, a następnie ilość ta zostaje zmniejszona i zostaje przerwana. W takim przypadku wynik jest szybki.

Jak używać kreatyny w proszku z ładowaniem:

  1. Okres ładowania W ciągu tygodnia suplement spożywany jest 4 razy dziennie, 5 g między głównymi posiłkami. W dni treningowe weź porcję na koniec sesji.
  2. Okres wsparcia. Codziennie należy pić 5 g, jeśli planujesz po nim trening, a jeśli nie, to rano.

Możesz samodzielnie obliczyć wymaganą dzienną dawkę kreatyny, używając do tego prostych formuł. Podczas okresu ładowania należy przyjąć 300 mg / kg masy ciała, a podczas okresu wsparcia 30 mg / kg.

Bez ładowania . W tym przypadku dodatek nie jest stosowany w dużych dawkach, więc wynik nie przychodzi szybko. W tym przypadku kreatyna pozwala uzyskać pożądany wynik, oszczędzając i nie przesadnie nasycając ciało tym aminokwasem. Taki schemat oznacza jednolite stosowanie kreatyny, to jest raz dziennie, 5-6 g rano lub po treningu.

Bez względu na wybraną metodę odbioru, najlepiej spożywać kreatynę przez nie więcej niż sześć tygodni, a następnie zrobić przerwę na półtora miesiąca.

Warto również zastanowić się, co lepiej pić kreatynę w proszku, aby uzyskać maksymalny efekt. Najprostszym rozwiązaniem jest rozcieńczenie dodatku w wodzie, ale eksperci zalecają jego rozcieńczenie kreatyna słodki sok i poroshyvat w porcji geyner lub jakikolwiek inny dodatek. Dzięki temu jego efekt jest zwiększony.

Jeśli interesuje Cię, jaki rodzaj kreatyny jest lepszy w kapsułkach lub proszku, warto wspomnieć, że nie ma różnicy w działaniu i skuteczności. Po prostu suplementy w kapsułkach są bardziej wygodne w przyjmowaniu i obliczaniu dawki, ale jednocześnie są droższe.